Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: Gadgetman1 » 14 paź 2020, o 18:49

Ostro tam skrobiesz....
Utwórz kolejny timer i zablokuj lampę wiszącą.....

sponn
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2016, o 16:51

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: sponn » 14 paź 2020, o 18:54

A nie mozna tego zrobic prosto logika. Kur... nie czaje tych powiazan logicznych wcale.

Wydawalo mi sie ze jak dam powiazanie logiczne 1 do warunku 1, powiazanie logiczne 2 do warunku 2 i wlacznik z czujki ruchu do wlacznika z aktora to wlacznik z aktora pobierze sobie wartosc 1 z logiki z warunku 1, wartosc 1 z logiki z warunku 2 i jak jak zostanie zalaczony z czujki to wlaczy swiatlo (w razie spelnienia warunkow logicznych). Ale to jakos inaczej dziala. .dla mnie jako laika w knx po chinsku...

Nie wiem czy swtch z aktora ma byc dodany tam gdzie logic 1 i logic 2 czy jak ?

Bo lampa nie dziala.

Jak wchodze w czujkie to mam 4/1/3 czyli czujnik podaje 1. Ale nie mam nic z 4/1/4 i 4/1/5 i to obojetnie czy wstawie do tych adresow switch z aktora czy tez nie wstawie. Czemu to nie dziala

Tak jak gdyby timer i stacja pogody nie podawaly wartosci 1 mimo faktycznego spelnienia warunkow (noc=1 i godzina miedzy 16.00 a 21,00=1).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sponn
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2016, o 16:51

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: sponn » 14 paź 2020, o 19:22

Ciekawe bo jak wrzucilem Twilight ze stacji pogody zamiast Night to lampa dziala... jakies wyjasnienie ? ustawione Twilight na 10 luxow tak jak i night i z Twilight podaje mi 1 a z night nie... Przy czym z night podaje mi 1 do 3 innych adresow a do tego od lampy nie... nie mam pojecia o co chodzi.

Mimo ze ustawilem w NIght zeby podawalo wartosc nie tylko przy zmianie ale tez co 10 minut. I dalej z night nie dziala a z twilight dziala. Czy jest w knx jakies ograniczenie ze czujka (w tym wypadku czujnik nocy ze stacji pogody) moze podawac wartosc tylko do np 3 adresow a do kolejnych juz nie poda czy cos takiego ?

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: Gadgetman1 » 14 paź 2020, o 19:37

Dlaczego u ciebie monitor grup adresowych jest szary? Dlaczego tam nie ma nazw urządzeń i podpis adresu. Śmiem twierdzić że ty wogóle nie wysyłasz do magistrali żadnej wartości
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sponn
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2016, o 16:51

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: sponn » 14 paź 2020, o 19:45

hmm czemu jest szary nie mam pojecia. To monitor grup nie magistrali (magistrali nie dziala przez wifi zdaje sie).

Dlaczego nie ma nazw to szczerze Ci powiem nie mam pojecia. Niby wszystko jest nazwane ale moze cos przegapiam gdzies

Chyba cos tam wysylam i odbieram skoro dzialaja przyciski, czujki itp ale czy to jest dobrze zrobione to nie mam pojecia.

Przykladowo aktor czy przycisk wygladaja tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Powiazania logiczne - sprawy ogolne

Post autor: Gadgetman1 » 14 paź 2020, o 19:51

Działa, nawet jak masz jakąś bramkę ip ja mogę monitorować twoją magistralę. Musisz jeszcze długo poczytać.....albo zatrudnić integratora i wyskoczyć z euro.....w Niemczech godzina pracy to 65-80 euro.....wezmę 20euro.

ODPOWIEDZ