Przesyłanie aplikacji do urządzenia ABB Triton

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
linuz
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 18:46

Przesyłanie aplikacji do urządzenia ABB Triton

Post autor: linuz » 1 wrz 2009, o 18:59

Witam Wszystkich Forumowiczów
Koledzy mam problem z przyciskiem Triton Abb(6322-24g-101), otóż nie mogę załadować aplikacji do urządzenia, na tritronie świeci się ciągle czerwona dioda, gdy program chce abym nacisną przycisk programowania- kiedy go wciskam niema żadnej reakcji, wcześniej załadowałem aplikacje portu magistralnego (6120 u-102-500) bez żadnych problemów tak jak pozostałe urządzenia, do komunikacji używam interfejsu USB/S 1.1. Do programowania używam ETS3 P. Koledzy czy do załadowania aplikacji Tritona potrzebna jest aplikacja integralna tritrona z portem magistralnych, czy może jakieś czynności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Za pomoc z góry serdecznie dziękuje. Pozdrawiam Seweryn

wiktor
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2009, o 09:14

Re: Przesyłanie aplikacji do urządzenia ABB Triton

Post autor: wiktor » 4 wrz 2009, o 10:29

Witam
Pracowałem z Tritonami już nie raz i przyznam szczerze ze nigdy nie miałem z nimi problemów: po załadowaniu adresu do portu laduje aplikacje, z niektórymi modelami jest tak (nie pamiętam dokładnie które), że aplikacje przyjmuje port bez zamontowanego przycisku a przy niektórych po załadowaniu adresu trzeba założyć przycisk i dopiero ładować aplikację.
Pozdrawiam

marker
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2009, o 22:34

Re: Przesyłanie aplikacji do urządzenia ABB Triton

Post autor: marker » 8 lis 2009, o 23:01

Miałem ten sam problem, u mnie pomagało wysłanie programu trzy razy pod rząd, za drugim albo trzecim zawsze przeszło. Nie wiem czy masz ten sam problem dokładnie u mnie wyglądało to tak. Triton zawsze świeci na czerwono jak nie jest zaprogramowany, podczas programowania belka postępu idzie i na około 75% zawiesza się, później przeskakuje do końca wyświetlając błąd. Za trzecim razem zawsze przeszło, czasami za drugim.

dar1982
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2010, o 22:42

Re: Przesyłanie aplikacji do urządzenia ABB Triton

Post autor: dar1982 » 26 sty 2016, o 16:29

Pozno ale warto sprawdzic czy odpowiedni sterownik
Do omnibusa jeszcze daleka droga, więc za wszelkie poprawki bardzo dziękuje. Najszybciej się uczysz na swoich błędach, jednak taniej to wychodzi gdy uczymy się na czyichś.

ODPOWIEDZ