Opracowanie koncepcji

Pytania i odpowiedzi studentów, kursantów, uczniów szkół i ośrodków szkoleniowych oraz wypowiedzi kadry wykładowczej nt. instalacji KNX / EIB.
adrikam
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, o 18:43

Opracowanie koncepcji

Post autor: adrikam » 28 maja 2010, o 17:39

Witam.

Mam do wykonania pracę pt. "Opracowanie koncepcji systemu sterowania wentylacja i ogrzewaniem
w budynku jednorodzinnym". Czy mógłby mi ktoś pomóc z wykonaniem tej pracy (jakieś wskazówki, rady,
poradniki, książki)?? Bym był bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

jarek12
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 13:41

Re: Opracowanie koncepcji

Post autor: jarek12 » 29 maja 2010, o 11:17

Witam,

Najwięcej aktualnych informacji dostępne w periodykach branżowych. Nie chcę za bardzo reklamować, ale chyba wszyscy wiedzą jakie.

Poza tym, myślę, że dobrze byłoby się skonsultować z promotorem. Za moich czasów to właśnie on był kimś w rodzaju przewodnika.

Poza tym sądzę, że komisja szybko się pozna, jeśli koncepcja będzie ściągnięta z gotowych rozwiązań.

Inną sprawą jest wykorzystanie systemu KNX do tych funkcji, ale to już zostało rozpracowane przez jajogłowych z koncernów będących członkami KNX.

Proszę o informację na jakim poziomie taka praca miałaby być wykonana, czy licencjacka, magisterska, doktorska?

Jakie są aktualne podstawy merytoryczne do stworzenia takiego opracowania, oraz jaka jest opinia lub wskazówki promotora w tej sprawie?

Pozdrawiam

adrikam
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, o 18:43

Re: Opracowanie koncepcji

Post autor: adrikam » 1 cze 2010, o 22:03

Witam.

odpisałem Ci na PW.

Pozdrawiam.

najsznerskil
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2011, o 05:48

Re: Opracowanie koncepcji

Post autor: najsznerskil » 10 gru 2012, o 17:55

Witam
Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat: Koncepcja systemu sterowania systemem HVAC w standardzie KNX na przykładzie budynku biurowego. Mam ogromny problem jak rozwiązać system sterowania wentylacją, może któryś z kolegów jest w stanie mi pomóc. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje.
Pozdrawiam

dendrytus
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 21:51

Re: Opracowanie koncepcji

Post autor: dendrytus » 12 gru 2012, o 08:20

Wyjeżdżam na długi urlop.


Ja mam prostszy sposób. Nie potrzebna jest większa siła, wystarczy wziąć większy młotek.

ODPOWIEDZ