Problemy z KNX/EIB

Pytania i odpowiedzi użytkowników posiadających system KNX / EIB.
krzysiekgarski
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2009, o 15:08

Problemy z KNX/EIB

Post autor: krzysiekgarski » 15 maja 2009, o 15:13

Witam.
Jestem studentem Wojskowej Akademii Technicznej i w tym roku pisze pracę magisterską związaną z systemem KNX/EIB. Praca jest już prawie skończona jednak brakuje mi kilku drobnostek. Czy ktoś z użytkowników forum mógłby mi naświetlić jakie są najczęściej spotykane problemy, awarie związane z tym systemem. Jakie są problemy z punktu widzenia instalatora, a jakie z punktu widzenia użytkownika takiego systemu.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam
K.G.

detektywmonk
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2008, o 23:57

Re: Problemy z KNX/EIB

Post autor: detektywmonk » 13 lip 2009, o 19:48

witam,

jeśli chodzi o użytkowników systemy to na początku jest to dla nich mocno skomplikowane, szczególnie użytkowanie paneli dotykowych, potem jednak się przyzwyczajają i ogólnie są zadowoleni ale .... ale niestety często się zdarza, że trafią na jakichś pseudo instalatorów, którzy nie potrafią zaprogramować instalacji, a bardzo często się zdarza, że również założenia początkowe są fatalnie dobrane i późniejsze modyfikacje są nie do przeskoczenia. Dlatego są ludzie którzy narzekają na takich "fachowców". Wiele razy musiałem poprawiać instalacje po takich "specach".

Jeśli chodzi o awarie systemu to jest to zjawisko bardzo rzadkie. Najczęściej są to awarie spowodowane przez elektryków, przy niewłaściwym składaniu rozdzielnicy

pozdrawiam

ODPOWIEDZ