ETS3 a Windows Vista

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
Artur
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:34

ETS3 a Windows Vista

Post autor: Artur » 7 lip 2008, o 14:44

Witam!

Zakupiłem ETS3 i mam problem z instalacją na kompie z Windowsem Vista, na stronie KNXa jest napisane że ten system operacyjny jest wspierany przez ETSa, ale u mnie nie widzi licencji. Po uruchomieniu twierdzi że nie ma pliku licencji i klucza USB też.
Próbowałem na parę sposobów: na koncie administratora, z kontrolą użytkownika i bez, dopisałem dodatkowe uprawnienia do katalogów w których ETS przechowuje pliki licencji i nic cały czas to samo. Po zainstalowaniu sterownika do klucza USB też nic się nie zmieniło.
Nie upierałbym się że to musi działać na MS Vista ale otrzymałem informację od mojego dystrybutora że dwóm instalatorom udało się z powodzeniem ETSa na Vista zainstalować i uruchomić.

Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem?

KABAMA
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:03

Re: ETS3 a Windows Vista

Post autor: KABAMA » 8 lip 2008, o 08:07

Ja miałem trochę inny problem z Vistą, z którym nie mogli sobie poradzić ludzie z KNX. Metodą prób i błędów sam znalazłem rozwiązanie.
Mianowicie ETS3 nie może być instalowany, czy konfigurowany przez urzytkownika, w którego nazwie są polskie znaki. Prawa dostępu nie będą tu miały znaczenia.

msxyz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2008, o 10:27

Re: ETS3 a Windows Vista

Post autor: msxyz » 14 lip 2008, o 10:34

Tak w ETS problem na pewno jest z polskimi znakami - raczej nie uzywac :C.
Jeśli chodzi o samą Vistę to także mogą być problemy z prawami dostępu. Akurat przy ETSie mi się to nie zdarzyło ale przy innych aplikacjach miałem z tym problem (generalnie pomimo że użytrkownikowi dajesz prawa dostępu administratora to i tak nie jesteś pełnymn adminem maszyny)

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: ETS3 a Windows Vista

Post autor: LFish » 8 wrz 2008, o 18:01

Artur pisze:Witam!

Zakupiłem ETS3 i mam problem z instalacją na kompie z Windowsem Vista, na stronie KNXa jest napisane że ten system operacyjny jest wspierany przez ETSa, ale u mnie nie widzi licencji. Po uruchomieniu twierdzi że nie ma pliku licencji i klucza USB też.
Próbowałem na parę sposobów: na koncie administratora, z kontrolą użytkownika i bez, dopisałem dodatkowe uprawnienia do katalogów w których ETS przechowuje pliki licencji i nic cały czas to samo. Po zainstalowaniu sterownika do klucza USB też nic się nie zmieniło.
Nie upierałbym się że to musi działać na MS Vista ale otrzymałem informację od mojego dystrybutora że dwóm instalatorom udało się z powodzeniem ETSa na Vista zainstalować i uruchomić.

Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem?
witam,
miałem ogromne obawy kupując nowy komp z Vistą co do działania ETSa na tym systemie.
Na szczęście udało mi się wszystko pomyślnie zainstalować i zaprogramować już dwa projekty.
Kamień z serca.....
pozdrawiam

CivAS
Posty: 8
Rejestracja: 21 maja 2009, o 12:46

Re: ETS3 a Windows Vista

Post autor: CivAS » 13 paź 2009, o 23:19

Witam,
dużo czasu mineło od poruszenia tego problemu ale być może ktoś jeszcze napodka taki problem. Ja miałem to samo z programami typu Matlab (srodowisko obliczeniowe). Najprostszym rozwiązaniem jest stworzenie nowego użytkownika ale nie zawierającego w nazwie nieszczęsnych polskich znaków. Na koncie tego użytkownika powinno być wszystko ok.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ