Serwer lokalny aplikacji do zarządzania KNX

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
rafman
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2021, o 15:57

Serwer lokalny aplikacji do zarządzania KNX

Post autor: rafman » 28 maja 2021, o 12:49

Dzień dobry wszystkim,

Jestem z zawodu programistą. Planuję instalację KNX w domu który buduję dla siebie. Mam pytanie odnośnie oprogramowania.

Chciałbym mieć możliwość zarządzania urządzeniami w domu za pomocą smartfona (android, ios), tabletu (android, ios), telewizora (android) i przeglądarki internetowej. Nie chce konfigurować wszystkiego na każdym urządzeniu od nowa, a raczej chciałbym żeby moja konfiguracja była współdzieloa przez wszystkie urządzania w sieci.

Wychodzi na to, że muszę zastosować jakiegoś typu urządzenie "serwer" podpięte do mojej sieci domowej oraz do systemu KNX za pomocą USB lub Ethernet.

No i teraz jakie urządzenia "serwery" mam do wyboru? z tego co się do tej pory zdążyłem zorientować do systemu KNX można zastosować OpenHAB oraz Domoticz. Jednak instalacja i konfiguracja tych programów szczególnie z KNX jest skomplikowane, techniczne i zupełnie poza zasięgiem osoby nietechnicznej.

Czy są urządzenia o których nie wiem i które dobrze integrują się z smartfonami? Jeżeli nie ma takich rozwiązań, to chciałbym stworzyć swoje, oparte o Raspberry Pi, urządzenie plug-and-play. Co myślicie o takim pomyśle? Może nawet udałoby mi się coś takiego produkować komercyjnie. Czy byłoby zapotrzebowanie na coś takiego?

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Serwer lokalny aplikacji do zarządzania KNX

Post autor: Gadgetman1 » 28 maja 2021, o 15:52

Za darmo zapewne nic nie znajdziesz już teraz .Osobiście mam ControlTouch od Busch Jeager oraz I2 Control od Iridium z czego zrezygnowałem na rzecz ControlTouch z racji tego że ma ogromne zapotrzebowanie na energię więc szybko bateria padała.. ControlTouch Niestety kosztuje miesięcznie 1.99 euro za dostęp z serwerów. Programujesz za pomocą przeglądarki web (banalnie proste) i masz dostęp na wszystkich urządzeniach czyli laptop ,smartfon ,tablet chyba 10 urządzeń jednocześnie. Sam serwer to 600 euro i w zasadzie każdy taki twórca takich aplikacji ma swój serwer jako urządzenie do kupienia. Tworzenie czegoś na sprzedaż to ruletka zawsze wygrywają lepsi , produkt musi być dobry ,łatwy w obsłudze i programowaniu jako jedna osoba raczej tego nie zrobisz ale próbuj . Dla siebie możesz coś tam skrobać , milionerem raczej nie zostaniesz za dużo tego jest na rynku. Instalacja knx w domu to ; wydatek raczej nie mały chociaż już ceny spadły, wiedza w programowaniu przez integratora jeżeli jesteś freelanserem to oprogramowanie wydatek 1260 euro więc nigdy ci się nie zwróci bo przy prostej instalacji małego domku to za programowanie zapłacisz mniej.
Zobacz też; i google serach.....
ComfortClick
IRIDIUM SERWER

ODPOWIEDZ