ETS 5 i najnowsza aktualizacja.

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

ETS 5 i najnowsza aktualizacja.

Post autor: Gadgetman1 » 17 lip 2018, o 11:15

Muszę podziękować KNX .ORG za kolejną wersję ets 5 niestety ale w moim przypadku okazała się kolejną dziadowską łatką a"la windows. Przez cały weekend grzebałem w projekcie dodając kolejne funkcje ,40 różnych logicznych powiązań. Niektóre obiekty zostały usunięte lub została zmieniona grupa adresowa czyli ponowne ładowanie aplikacji do urządzeń. Nie powinno mnie to dziwić ale ta opcja w przypadku urządzeń B.J Prion nie jest już więcej możliwa. Po zainicjowaniu okna parametrów wyskakuje błąd który uniemożliwia jakąkolwiek konfigurację urządzenia. Cała moja praca delikatnie mówiąc poszła się jebać!!! Kiedyś byłem pasjonatem tego systemu. W tej chwili odradzę każdemu zainteresowanemu. Wypuszczają system który generuje błędy, ja to jeszcze przeżyję ale ktoś który pracuje na kilku projektach naraz to ma rozpacz. Oni sprzedają oprogramowanie za 1260 euro ale nie mają żadnego wsparcia indywidualnego. Klient nie może czekać na e-maila zwrotnego tydzień czasu bo dla integratora to są stracone pieniądze! Co to za system że za każdym razem mam obawy że coś będzie nie tak. To jest kolejny problem z ets i Power Tool. W poprzednim razem wystarczyło tylko zainstalować wcześniejszą wersje. W tym wypadku nie ma takiej opcji. Sam mam wersję 5.4.5 i po zainstalowaniu jej power tool działa bez problemu a po aktualizacji do najnowszej wersji wyskakuje błąd. Niestety ale muszę mieć najnowszą wersję ponieważ backup projektów mam zrobione w tej kompilacji 5.6.5 i nie otworzysz projektu w wersji 5.4.5. Moja rada...ZASTANÓW SIĘ 2 RAZY PRZED ZAINSTALOWANIE AKTUALIZACJI ETS 5. To jak z windows update za każdym razem po aktualizacji komputer zwalnia lub generuje błędy.
A tutaj dostałem odpowiedź od KNX.ORG.

Vassilios Lourdas (KNX Association)

Jul 17, 12:07 CEST

Dear Darek,

Thank you very much for your message. Unfortunately we cannot support you here. Power Tool is software developed by ABB Group, you should contact ABB Group for any problems.

Best regards,
Vassilios Lourdas | KNX Association | KNX System & Tools Engineer
Tradycyjne odbicie piłeczki do dewolpera pluginu. Żeby was szlag trafił ..w tej Belgii!!!!!

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: ETS 5 i najnowsza aktualizacja.

Post autor: Gadgetman1 » 19 lip 2018, o 19:32

I kolejny mały zonk w w ETS 5.6.4. Nie mogę utworzyć ani jednego adresu grupowego.....zwyczajnie trafia mnie już szlag.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

cezary_bws
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:56

Re: ETS 5 i najnowsza aktualizacja.

Post autor: cezary_bws » 25 lip 2018, o 12:42

Faktycznie, zdarzyło mi się coś takiego. Już dokładnie nie pamiętam, jak sobie z tym poradziłem, ale robiłem jakieś eksporty projektu, importy, chyba nawet przeinstalowanie programu (to nie pomogło), może nawet przeinstalowanie PowerToola.
A w ogóle to jest już 5.6.5, który znowu miesza. Np. eksport OPC jest w miejscu eksportu projektu. Dodanie projektu do archiwum jest pod opcją "Send to" zamiast "Add to archivum".
Dodali możliwość importu/eksportu z ETS Inside.
Cały czas coś się dzieje w funkcjach dodawanych do pomieszczeń i w samych pomieszczeniach. Pomieszczenia można sobie oznaczać ikonami, ale dodawanie pomieszczeń jest mocno wkurzające przez durne autouzupełnienie.
Podobnie zresztą jak filtry, ale to temat na inną historię

ODPOWIEDZ