Synchronizacja Stacji pogodowej z Roletami

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
Kambiesz
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 2017, o 18:29

Synchronizacja Stacji pogodowej z Roletami

Post autor: Kambiesz » 4 cze 2017, o 19:43

czesc,

Mamy pytanie. Pracuje dopiero w knxie 4 miesiące i mam problem z synchronizacją stacji pogodowej 053a Hagera z sterownikiem ABB jas4/smi. Mam ustawione wszystkie pozycje fasad, ustawione mam rolety tylko nie wiem dokonca jakie musze obiekty grupowe ze sobą skonfigurować.
Konfigurował może ktoś? Prosiłbym o odpowiedź

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Synchronizacja Stacji pogodowej z Roletami

Post autor: Gadgetman1 » 4 cze 2017, o 21:36

Nie wiem czy o to ci chodzi. Tworzysz A.G "FASADA POŁUDNIOWA" dodajesz do niego obiekty 1 bajtowe ze sterownika rolet (tzw. scena) , w stacji pogody aktywujesz w "shading-position tracking shutters- wybierasz odpowiednią orientację w stopniach- wybierasz wysokość rolet w %. Pojawia ci się obiekt "SUN PROTECTION FASADE 1 POSITION %" dodajesz go do adresu grupowego "FASADA POŁUDNIOWA". Tworzysz teraz adres grupowy "BLOKADA OCHR.PRZECIWSŁONECZNEJ" dodajesz do obiekt ze stacji pogody "shading fasade deactivation" . Adres ten musi być automatycznie lub manualnie aktywowany i deaktywowany. Jak zapewne doczytałeś się już że stacja ma możliwość kontroli używając dodatkowo wewnętrznego czujnika temp. jak i natężenia światła.Niestety ale wartości nie możesz zmieniać więc raczej ci nie proponuję z tego korzystać. O to ci chodzi?

ODPOWIEDZ