Programowanie Panel JUNG FP 701 CT IP

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
Elnino
Posty: 28
Rejestracja: 5 cze 2016, o 10:01

Re: Programowanie Panel JUNG FP 701 CT IP

Post autor: Elnino » 8 gru 2016, o 22:41

Dzięki za odpowiedź. Bramki logiczne mogą być faktycznie bardzo pomocne i w najbliższym czasie spróbuję się nimi pobawić.

Jeżeli chodzi o opcje ZAŁ WYŁ i AUTO :

W timerze mam bloki tygodniowe i w dużym stopniu spełnia to moje wymagania PN - PT w określonych godzinach klucze są aktywne, SB i ND nie aktywne i tak w koło - pełen automat. Jednak powstaje taka sytuacja że ŚRODA jest wolna - klucze są mimo wszystko aktywowane.
-Zrealizowana w panelu funkcja WYŁ - we wtorek na koniec pracy, pracownik podchodzi i ją aktywuje - klucze są wyłączane. Aby na następny dzień rano klucze się ponownie nie aktywowały muszę blokować Timer obiektem blokującym, zwolnienie blokady następowałoby po wciśnięciu przycisku AUTO (tu pojawia się następna kwestia, ponieważ należałoby aby od razu przełącznik zadziałał zgodnie z aktualną pozycją z Timera, bo następny punkt przełączający jest dopiero za x godzin).
-Zrealizowana w panelu funkcja ZAŁ - podobnie jak funkcja WYŁ.
Docelowo ma być możliwa kontrola układu, parametrów oraz zmiana stanów z aplikacji w telefonie - myślę że tu też będę potrzebował powyższych funkcji.

Pozdrawiam Krzysiek!

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Programowanie Panel JUNG FP 701 CT IP

Post autor: Gadgetman1 » 8 gru 2016, o 23:14

Tylko logiczne powiązania. System alarmowy rozbrojony ,kontaktron w drzwiach otwarty,czujnik ruchu nie wysłał obiektu o obecności.
wejście 1 AG "TIMER" o 8 ej wysyła "1"
wejście 2 AG" CZUJNIK RUCHU" wysyła "1"
wyjście AG" AKTYWACJA KLUCZY" wyjście ="1"
Kombinuj,kombinuj...

Elnino
Posty: 28
Rejestracja: 5 cze 2016, o 10:01

Re: Programowanie Panel JUNG FP 701 CT IP

Post autor: Elnino » 14 gru 2016, o 15:59

Hey.

Zrobilem diagramy z temperatura, ale nie rysuja nic, wyglada na to ze panel z jakiegos powodu nie przyjmuje tych zewnetrznych parametrow.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Programowanie Panel JUNG FP 701 CT IP

Post autor: Gadgetman1 » 14 gru 2016, o 18:15

Generalnie tragedia z twoim panelem. Daj screena z monitora grup i zaznacz wszystkie wartości które są jako temp. z którymi są powiązane datalogery. Ewentualnie zapisz projekt z panelu do pliku i mi wyślij. Jeżeli tworzysz projekt od jakiegoś przykładowego to proponuję ci abyś zaczął od zera tworząc stronę po stronie.

ODPOWIEDZ