wizualizacja i zdalna obsługa knx

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 28 gru 2014, o 19:54

Witam
Może mi ktoś polecić jakiś prosty program do wizualizacji a raczej do zdalnej obsługi knx-a przez tablet z androidem, chodzi o proste włączenie obwodu świetlnego.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 29 gru 2014, o 22:22

Masz link: http://aycontrol.com/download/.
Trochę ciężki w programowaniu ,do tej pory nie udało mi się uzyskać żadnej reakcji z mojej instalacji pomimo że mam połączenie i monitor grup adresowych reaguje na akcje .Wkrótce go rozgryzę.Wygląda na przyjemną aplikację. Jak będziesz pierwszy to się pochwal. Moim zdaniem Iridium mobile jest łatwiejszy w programowaniu ale niestety płatny.
D.
No i po 30 min. problemu nie ma. Co nie zmienia faktu że i tak program jest "ciężki".

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 30 gru 2014, o 00:03

To już oglądałem ale niestety nie mogę się połączyć mam moduł junga Ip i nie widzi połączenia.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 30 gru 2014, o 09:34

Raczej nie ma to znaczenia jakiej to firmy jest rourter. W zakładce komunikacja musisz wpisać nazwę routera twojej sieci KNX i adres ip przypisany przez router twojej sieci domowej np. ROBERTKNXROUTER ip. adres 192.168.1.10. Z tego co stwierdziłem projekt demo po podmianie adresów nie działa tylko stworzony od samego początku własny projekt zaczyna reagować na komendy. Mogę się mylić.
D.

cezary_bws
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:56

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: cezary_bws » 2 sty 2015, o 09:50

aycontrol jest ok, tylko robi się troszkę drogawy, jeśli system jest duży. O ile pamiętam, to cena rośnie wraz z liczbą obiektów i jednoczesnych użytkowników.
Najtańsze działające rozwiązanie nieserwerowe, jakie znalazłem, to Schneider InSideControl. Tylko trzeba niestety mieć bramkę KNXnet/IP odpowiednią do tego. Aplikacja jest darmowa, ale bez bramki Schneidera nie działa.
No i jest jeszcze Houseinhand, które podaje, że działa z routerem KNX/IP, ale na pewno działa z bramką IPS100REG Junga
Z rozwiązań serwerowych zainteresuj się aplikacją ComfortClick. Najtańsza wersja do 100 obiektów to 150 euro, do 250-335 itd. aż do 2950 euro. Tylko trzeba mieć na czym postawić.

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 3 sty 2015, o 02:00

W końcu znalazłem Knx controller ale to nie to co chciałbym mieć docelowo. jak to jest z tym ayControl jest to płatne od razu czy jest jakaś okrojona wersja demo? Mi się w żaden sposób nie udaje nawiązać połaczenia między programem a Bramką IP i wysłać projektu na tablet też.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 3 sty 2015, o 07:33

Wersja demo to tylko 6 połączeń (przycisków)i jeden profil. Szczegóły możesz sprawdzić w zakładce "check and transfer profil" i wybrać sobie profil który by ci odpowiadał. W kwestii połączenia to to trudno ci pomóc nie znając szczegółów problemu.Prześlij kilka screen shotów połączenia ,model bramki etc.
D.

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 3 sty 2015, o 14:36

Zainstalowałem aycontrol editor ale na samouczku ze strony przy dodawaniu połączenia i wpisaniu adresu bramki ( u nie jung ips100reg) podświetla się na zielono u mnie nie.Pozatym nie mogę w żaden sposób wysłać projektu czy to na smartfon przez wifi czy tablet.
Czy po instalacji aby używać nawet dema trzeba prosić o jakiś nr licencji od producenta?

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 3 sty 2015, o 16:33

O żadną licencję nie proszą, wersję demo masz okroją jak pisałem do 6 przycisków.Po zainstalowaniu aplikacji demo w telefonie masz wejść w ustawieniach ,następnie "PROFIL" i zaznaczyć polę "IMPORTU WIFI".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 3 sty 2015, o 19:42

Dzięki. Czyli Robię wszystko tak samo , powalczę jeszcze w poniedziałek.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 4 sty 2015, o 07:29

Więc problemu doszukuj się w swojej sieci domowej. Użyj stałego adresu ip routera twojej sieci domowej (zalecany przez producenta aplikacji). W routerze przypisz adres stały twojej ip. bramki Knx i telefonu.Podczas próby ładowania aplikacji po nie udanej akcji masz informację w oknie o problemie.
D.

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 4 sty 2015, o 17:02

Dzięki ale problem był gdzie indziej, za dużo wszystkiego na raz było. ;)
Nie dało się wysłać projektu demo ponieważ zaznaczona była fabrycznie opcja w projekcie której w demie nie może być.
Programik na początek ok ale jednak poszukam czegoś z serwerkiem , wolę jednak widzieć przy połączeniu czy wyjście jest aktywne czy nie.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 4 sty 2015, o 18:37

Masz na myśli status danego obiektu?,czy jest włączony czy wyłączony, wartośc ściemniania?,temperatura,przecież masz to.To tylko kwestia odpowiednich ustawień :mrgreen:Czy włączasz, wyłączasz przyciskiem,ze strony panelu,czy też pilota uniwersalnego wartość jest zapisywana w magistrali a aplikacja ją odczytuje.Musisz głębiej pogrzebać.
D.

robert25
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2014, o 19:11

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: robert25 » 5 sty 2015, o 00:14

Na magistrali z tego co wiem to są przesyłane telegramy a nie zapisywane. Jeśli uruchomię aplikację od nowa a jakieś obwody są włączone to program musiałby wysłać jakiś telegram z zapytaniem o status a urządzenie musiałoby mieć taką możliwość ale pobawię się , na razie to początki. Zainstalowałem jeszcze demo ComfortClick ale czasu zbrakło już poza tym ten serwer w trybie demo działa godzinę a potem chyba godzina przerwy i można go wgrać od nowa.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: wizualizacja i zdalna obsługa knx

Post autor: Gadgetman1 » 5 sty 2015, o 09:50

No dobra łapiesz mnie za słowa. Status jest zapisywany w urządzeniach. Żeby ci udowodnić że status obiektów masz na bieżąco wysyłany i masz to na telefonie nawet po zamknięciu i ponownym otwarciu aplikacji pobierz sobie film którego jestem autorem :mrgreen: Trochę duży jest bo 160mb. ale nie mam programu do konwersji plików video. Link do filmu:
http://dysk.onet.pl/link/24b17#.

ODPOWIEDZ