WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
przemek
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 17:31

WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Post autor: przemek » 13 sie 2010, o 09:53

witam

Na WIN 7 (64bit) mam zainstalowaną wirtualną maszynę WINDOWS XP MODE (32bity), a na niej ETS 3 . ETS działa elegancko ale jak przychodzi mi połączyć się z magistralą przez USB to niestety ale nie mogę wykryć połączenia.

Myślę że jest to wina nie samego ets-a czy ustawień połączenia z magistralą, ale właśnie samego WINDOWS XP MODE które nie wykrywa podpięcia wejścia pod USB.

Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?
HELP! ;-)

pozdrawiam

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Post autor: Lucius » 14 sie 2010, o 01:45

Osobiście nie miałem takiego problemu, ponieważ nie mam "7"... Ale przychodzi mi do głowy kilka pomysłów:

1. Podaj więcej szczegółów co do sprzętu z jakiego korzystasz: port programowania masz usb (jaka firma) czy może rs232 i przejściówka na usb ?? czy podłączasz się bezpośrednio do usb w komputerze czy może przez jakiegoś hub'a ?? to w ogóle jest laptop czy pc ??

2. Czy port programowania jest sprawny - komunikacja działa na innym kompie (niby trywialne pytanie, ale warto sprawdzić kilka razy - elektronika płata różne figle) ??

2. Piszesz, że w trybie XP nie wykrywa portu usb (jeśli dobrze to zrozumiałem) - spróbuj w takim razie zainstalować ETS bez trybu XP (program 32bitowy będzie emulowany przez system) być może tutaj ETS zachowa się lepiej...
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

cezary_bws
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:56

Re: WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Post autor: cezary_bws » 16 wrz 2010, o 20:39

ETS3 nie działa na Windows 7 (a przynajmniej na 64bit). W XP mode nie udało mi się uruchomić ETS w normalnym trybie ze względu na brak komunikacji z kluczem sprzętowym po USB. Rozwiązaniem jest instalacja VMware workstation zamiast maszyny wirtualnej Microsoftu. Można zainstalować wersję trial, potem na maszynie wirtualnej zainstalować XP, a potem uruchamiać wirtualną maszynę z darmowego VM Playera.
Rozwiązanie przetestowane.
Teoretycznie w październiku będzie już oficjalnie ETS4, który działa na Windows7

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Post autor: cox » 17 wrz 2010, o 22:03

ETS4 do ściągnięcia jest od około 4 miesięcy do testów oficjalnie!
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

cezary_bws
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:56

Re: WIN 7 -> WIN XP MODE - Problem z komunikacją z USB!

Post autor: cezary_bws » 4 paź 2010, o 10:32

Beta :-)

ODPOWIEDZ