ETS dla EiB - sposoby komunikacji

Programowanie i parametryzacja urządzeń systemu KNX / EIB przy pomocy programów narzędziowych.
GaLaD
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:21

ETS dla EiB - sposoby komunikacji

Post autor: GaLaD » 22 wrz 2009, o 17:32

Witam.
Jestem nowy na forum i jestem w trakcie pisania pracy magistersko-inżynierskiej. Mam pytanie dotyczące oprogramowania ETS dla systemu EiB/KNX. Chodzi mi konkretnie o rodzaje translacji danych w programie ETS. Wiem, że jest ich 16, a ja znam tylko dwa: binarny i procentowy. Czy może mógłby mi ktoś napisać pozostałe systemy, nawet bez opisu ich funkcji, albo chociaż podać link strony gdzie mógłbym znaleźć odpowiedź na mój temat? Albo nakierować mnie, gdzie mniej więcej znaleźć te informacje w programie ETS, bo szukałem w swojej wersji demo, ale nigdzie nie mogę znaleźć tych onformacji. Proszę o pomoc.

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: ETS dla EiB - sposoby komunikacji

Post autor: cox » 23 wrz 2009, o 14:02

Szukaj pod hasłami EIS.
EIS - eib interworking standard.
Jest 16 różnych EIS (EIS1-EIS16)
Inna nazwa DTP

http://domotique-eib.googlegroups.com/w ... WUY90Yyf_g
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

GaLaD
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:21

Re: ETS dla EiB - sposoby komunikacji

Post autor: GaLaD » 23 wrz 2009, o 18:38

Dzięki wielkie. Już teraz znalazłem co to jest i jak to wygląda. Już tylko zostało to wpisać do pracy :)
Raz jeszcze wielkie dzięki.

GaLaD
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:21

Re: ETS dla EiB - sposoby komunikacji

Post autor: GaLaD » 23 wrz 2009, o 18:41

Aha, jeśli ktoś będzie miał podobny problem do mojego, to podaję nazwę redbooka, gdzie można znaleźć opisy tych funkcji. Nazwa to:
2004 08 18 EIB and Konnex Rev1.0
Linku nie podam dokładnego, bo jest za długi, ale nazwa wpisana w google daje w wynikach pierwszą stronę z dokumentem w wordzie.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ