Wizualizacja i sterownie w KNX - Project Development Kit

emiter
Posty: 12
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:46

Wizualizacja i sterownie w KNX - Project Development Kit

Post autor: emiter » 28 lis 2012, o 15:33

Poniższe informacje mogą się przydać komuś, kto ma do przygotowania jakiś projekt z wizualizację i sterowniem w KNX, niekoniecznie w realnej instalacji (czasami pytają o to studenci...), dlatego umieszczam tę informację tutaj.

Firma DIVUS udostępnia bezpłatnie Project Development Kit (PDK) - środowisko do tworzenia wizualizacji do KNXSERVER'a. Środowisko działa w oparciu o wirtualny serwer, więc praca z nim jest identyczna jak z fizycznym urządzeniem bez podpiętej magistrali.

PDK jest do pobrania ze strony producenta, znajduje się tam także gotowa przykładowa baza (projekt) oraz pliki graficzne, a także krótki filmik instruktażowy i podręcznik do PDK.

http://www.divus.eu/index.php?option=co ... 25&lang=en

Do pełni szczęścia brakuje programu do importu projektu z ETS (wówczas można tworzyć wizualizację z własnym projektem) i ewentualnie podręcznika do KNXSERVER'a - jeśli ktoś chciałby ten program, to proszę o kontakt na priv mailem (bo forum jest prawie martwe i rzadko tu zaglądam...) krzysztof.s [[at]] emiter.net.pl

PDK umożliwia także przetestowanie aplikacji mobilnych: na platformach Androida lub na platformie iOS. Same aplikacje są dostępne do ściągnięcia przez odpowiednie dla tych systemów sklepy (za free oczywiście).

Działający serwer można zobaczyć tutaj:
http://www.divus.eu/index.php?option=co ... 75&lang=en
Krzysztof Strzoda / EMITER Sp. z o.o. dystrybutor paneli dotykowych i wideodomofonów do automatyki budynkowej
DIVUS TOUCHZONE/DIVUS SUPERIO/DIVUS DOMUS/DIVUS MIRROR/DIVUS DIVA/DIVUS HOME/DIVUS OPENDOOR/DIVUS KNX SERVER

ODPOWIEDZ