czujnik ruchu

havranek
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2010, o 08:33

czujnik ruchu

Post autor: havranek » 2 cze 2010, o 08:46

we Frankfurcie (targi) Zennio pokazywał czujnik ruchu, czy to prawda, że tani czujnik ruchu mierzy także naświetlenie pomieszczenia? jaka jest zasada działania?

controlhome
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik ruchu

Post autor: controlhome » 5 cze 2010, o 15:01

havranek pisze:we Frankfurcie (targi) Zennio pokazywał czujnik ruchu, czy to prawda, że tani czujnik ruchu mierzy także naświetlenie pomieszczenia? jaka jest zasada działania?

Tak te czujki mają wbudowany czujnik natężenia oświetlenia. Ale należy pamiętać, że czujniki ruchu zennio nie są samodzielnymi urządzeniami, tzn. potrzebne jest też wejście binarne quad. Także cena całości wzrośnie. Wartość natężenia oświetlenia z tego czujnika można wyrzucić na magistralę, ale jeszcze tego nie testowałem. Chyba jeszcze nikt tego nie testował, bo nawet aplikacja quad-a jeszcze nie została zaktualizowana. Przynajmniej ta dostępna na stronie producenta.

Zennio
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:11

Re: czujnik ruchu

Post autor: Zennio » 7 cze 2010, o 09:36

Zgadza się, czujnik ruchu Zennio przystosowany jest do współpracy z modułem QUAD - możliwe jest podłączenie do czterech par czujek ruchu do jednego modułu QUAD. Zarówno moduł QUAD jak i czujki ruchu zasilane są z magistrali KNX podłączonej do QUAD-a.
W aplikacji QUAD-a wejście należy skonfigurować jako Movement Detector co jest formą wejścia analogowego – możliwe jest wysyłanie na magistralę procentowej wartości natężenia oświetlenia.
Na stronie producenta dostępna jest zaktualizowana instrukcja modułu QUAD obsługująca funkcje czujki ruchu. Nowa aplikacja QUAD-a też jest już gotowa i niedługo będzie dostępna na stronie, w tej chwili mogę podesłać zainteresowanym osobą na maila.

ODPOWIEDZ