wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Informacje o szkoleniach, kursach, konferencjach i certyfikatach.
piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: piona83 » 12 maja 2008, o 13:17

witam

może ktoś podzieli się wrażeniami z kursów przeprowadzanych w Łodzi?
od 5 do 9 Maja było szkolenie... jak wrażenia?

czy jesteście zadowoleni?
czy wszyscy zdają egzaminy?
czy pytania są trudne? może przykład jakiegoś pytania?:)

jak długo się czeka po wysłaniu dokumentu o zdaniu. egz. do BRUKSELI?

oczywiscie pytanie również do osob które wczesniej były na szkoleniu - ogolnie do partnerów EIBA:)

a pytam bo sie zastanawiam czy warto w to wejść:)

pozdrawiam

Lolek
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 20:38

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lolek » 13 maja 2008, o 00:12

jak dla mnie centrum szkoleniowe we Wrocławiu prezentuje się lepiej :) przede wszystkim swobodny kontakt z urządzeniami a baza urządzeń stale się powiększa. Dodatkowo uzyskuje się więcej informacji niż te co są w programie szkoleń w Łodzi.

pozdrawiam

piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: piona83 » 13 maja 2008, o 00:48

a to kolega był na dwóch? czy może pisze z zasłyszanych opinii uczestników kursów?
niestety nie mam się kogo doradzić, a otrzymanie odpowiedzi od kogoś z forum to często graniczy z cudem :cry:

jednak takie małe spostrzeżenia (przy przeanalizowaniu informacji na stronie) odnośnie kursów we Wrocławiu :

Certyfikowane centrum we Wrocławiu:
"Terminy szkoleń Najbliższe terminy szkoleń to: 26 – 30 listopad 2007"
http://www.kneksa.pwr.wroc.pl/knx/?s=te ... zkolen&m=3

jakoś słabe zainteresowanie musi tutaj być skoro nie ma nastepnych terminów.

druga sprawa to nie podanie ceny kursu we Wrocławiu.... to jakaś tajemnica? nie rozumiem tego. ( a może nie znalazłem a jest?)

co do bazy urządzeń to też nie ma szczegółów czego można sie spodziewać, a na stronie lodmana jakieś informacje są.

oczywiscie to tylko strony internetowe ale mysle ze jak ktoś ma się czym chwalić to się tym chwali;)

absolutnie nie jestem negatywnie nastawiony do Wrocławia! to są tylko moje spostrzeżenia z inf. na stronie. Czekam na informacje kolegów.

jeśli ktoś odbył szkolenia to proszę napisać o wrażeniach, o trudności egzaminów, o zdawalności.

pozdrawiam

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Elmark » 15 maja 2008, o 17:46

piona83 pisze:witam
może ktoś podzieli się wrażeniami z kursów przeprowadzanych w Łodzi?
[...]
Witam,
kurs odbyłem w Centrum PŁ w 2001 i wrażenia z samego kursu były miłe. Od tamtego czasu myślę, że zmieniła się i metodyka, ilość stanowisk, ilość urządzeń, etc.
Siedem lat temu siedzieliśmy po dwie osoby przy stanowisku i czasami brakowało czasu na ćwiczeniach żeby osobiście sprawdzić daną funkcję, projekt, ...
Z tego co wiem, to kadra wykładowcza się nie zmieniła a przekaz informacji (zresztą ściśle według zaleceń Brukseli) był zrozumiały dla każdego "technicznego" umysłu.

Jeżeli chodzi o same egzaminy, to osoby zaprawione w bojach egzaminacyjnych nie mieli żadnych problemów, stres dopadał mniej zaprawionych...

Czy warto iść? myślę, że nauka i propagowanie idei KNX/EIB jest inwestycją w przyszłość instalacji elektrycznych, a jak każda inwestycja musi wiązać się z ryzykiem....

Pozdrawiam

piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: piona83 » 15 maja 2008, o 23:01

Elmark SC pisze: Jeżeli chodzi o same egzaminy, to osoby zaprawione w bojach egzaminacyjnych nie mieli żadnych problemów, stres dopadał mniej zaprawionych...
yyyyy :roll:
mam rozumieć, że egzamin jest banalny i tylko mega stres może spowodować że sie obleje? (mowie o pisemnym)

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Elmark » 16 maja 2008, o 23:14

;)
egzaminy oczywiście do prostych nie należały......
;)
....ale stres mógł nabroić....
;)

Polecamy i kurs i egzaminy....
;)

Lolek
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 20:38

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lolek » 12 cze 2008, o 17:15

A więc tak: dowiedziałem się co nieco o centrum szkoleniowym we wrocławiu. Została założona nowa strona tego centrum i generalnei planowana jest znaczna rozbudowa w ciągu wakacji. Wrocław oferuje generalnie większą różnorodność sprzętu - jest styczność z większą ilością producentów. No i atmosfera zajęć jest bardzo optymistyczna - generalnie dużo jest w tym samodzielnego myślenia i kombinowania. Oczywiscie Łódź pod względem reklamy na razie jest daleko w przodzie :) No i jesli chodzi o terminy kursów to odbywają się one bardzo często. Tutaj jest link do nowej strony :

http://www.knxpolska.org/

Nic nie zaszkodzi zajrzeć

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: LFish » 14 cze 2008, o 12:04

Witam,
zajrzałem z nadzieją, że będą to informacje o organizacji KNX w Polsce, a to chyba reklama ośrodka szkoleniowego. Trochę się rozczarowałem bo myślałem, że czegoś się więcej dowiem o działalności KNX Polska..... z nadzieją i w oczekiwaniu.... pozdrawiam


PS
chyba zaczęliśmy inny wątek niż zaproponowany temat

Lolek
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 20:38

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lolek » 14 cze 2008, o 12:38

no tak, na razie jest to jedynie akutalna strona centrum szkoleniowego. Została ona uruchomiona niedawno, z tego co wiem to ma być sukcesywnie uzupełniana

a jak to będzie to zobaczymy

kgil
Posty: 13
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:02

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: kgil » 7 lip 2008, o 10:56

Witam,

ja miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu w Łodzi na początku kwietnia tego roku. Generalnie jestem bardzo zadowolony, chociaż nie mam oczywiście porównania do ośrodka we Wrocławiu.
Różnorodność urządzeń była dość znaczna (Gira, Theben, ABB, Siemens, ...), można było spokojnie przetestować jak programuje się poszczególne urządzania różnych producentów i jaką konwencję stosują poszczególni producenci w swoich aplikacjach (szczególnie że w "bliźniaczych" urządzeniach różnych producentów obiekty komunikacyjne mogą mieć różne nazwy)
Jedyne co trochę obniżyło ocenę szkolenia to fakt, że nie było rozbudowanych ćwiczeń z wykorzystaniem paneli LCD, a kwestie Home Servera GIRY potraktowano bardzo pobieżnie.
A co do egzaminu to mogę jedynie potwierdzić opinie, które już przytaczano na tym forum, że egzamin pisemny nie jest trywialny, szczególnie dlatego, że było mnóstwo pytań które według mnie sprawdzały nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również były "ćwiczeniami" z logiki - zdarzały się pytania z podwójnymi zaprzeczeniami, itp, więc nawet jeśli ktoś znał odpowiedź merytoryczną to stres mógł spowodować, że zaznaczało się odpowiedź niepoprawną.
W grupie w której ja brałem udział wszyscy szczęśliwie egzamin teoretyczny zdali ;-)
Co do egzaminu praktycznego to według mnie jeśli ktoś solidnie wykonywał wszystkie ćwiczenia to nie powinno być żadnego problemu z zaprojektowaniem prostej instalacji i zaliczeniem egzaminu. Tylko podkreślam, że na ćwiczeniach nie wystarczy patrzeć jak partner wykonuje ćwiczenia tylko trzeba je samodzielnie przejść.
Czasu na wykonanie instalacji jest wystarczająco jeśli nie popełni się jakiegoś błędu, który trzeba zdiagnozować. Piszę to ze swojego doświadczenia bowiem sam popełniłem banalną głupotę, bowiem w jednym z adresów grupowych zastosowałem w nazwie polski znak "Ł", następnie z jednego z widoków adres ten usunąłem, jednak ETS nie poradził sobie z wszystkimi referencjami i gdzieś nie usunął wszystkich odwołań, w związku z czym cała instalacja mi nie funkcjonowała. Musiałem ręcznie pousuwać wszystkie referencje z poszczególnych widoków i dopiero potem zadziałało bez zarzutu. Ale stresu było ;-)

Czas trwania całego szkolenia według mnie nie mógłby być krótszy bo nie udałoby się przerobić wszystkich tematów.
Jeśli ktoś może wygospodarować około 2tys złotych na szkolenie to z pełną świadomością polecam. Według mnie naprawdę warto.

Perugi
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2008, o 13:05

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Perugi » 3 sie 2008, o 19:43

Ja tez uczestniczyłem w szkoleniu i zdalem egzamin (pytania teoretyczne poprostu wredne ,bo co mnie to obchodzi czy firma knx obchodziła 10cio lecie w 2002 r czy nie itp.)
Prowadzący co niektórzy czytają a nie uczą tego co powinni z materiałów (sam moglem sobie poczytac)
Stanowiska ok ale płytki powinny być przezroczyste co ułatwia widok połączeń itp.

A i jeszcze jedno na praktycznych zajęciach zauważyłem ze jak siedzi starsza osoba z młodsza bardziej zaawansowana w kompie to ta starsza osoba niema szans na robienie projektu i to niestety sie źle kończy.(trzeba ustalić kiedy kto siedzi przy kompie i się zamieniać)
Prowadzący powinni przechodzić przez kolejne ćwiczenia z wszystkimi razem a tam zasada (robta co chceta)
to takie moje male uwagi
Ps. nie warto pokazywać ze się coś wie więcej (praktyka) od prowadzącego
i tak powie ze to niemożliwe
pozdrawiam
:lol:
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2008, o 11:53 przez Perugi, łącznie zmieniany 1 raz.

Marian_Ka
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2008, o 06:23

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Marian_Ka » 25 sie 2008, o 12:27

Perugi pisze: A i jeszcze jedno na praktycznych zajeciach zauwazylem ze jak siedzi starsza osoba z mlodsza bardziej zaawansowana w kompie to ta starsza osoba niema szans na robienie projektu i to niestety sie zle konczy.
Ja się przymierzam do kursu i egzaminu, ale to jest trochę niepokojąca dla mnie uwaga ;) Najwyżej będę karcił młodszego kolegę i bił linijką po rękach ;)
pozdrawiam

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lucius » 20 sty 2009, o 13:12

Witam.

Ja uczestniczyłem w szkoleniu we Wrocławiu (termin: listopad 2008) - kurs oceniam na 5+ (w skali do 5).

Może stanowiska nie były jakoś szałowo rozbudowane, nie mniej jednak zawierały wszystkie podstawowe elementy na których można spokojnie poćwiczyć.

Zresztą najważniejsze to chyba prowadzący, a ten na moim szkoleniu był rewelacyjny - całkiem przystępnie wykładał teorię i co ważne jest praktykiem, więc pytania kursantów "z poza książki" nie stanowiły dlań problemu.

Egzamin... No cóż rzetelny (choć spodziewałam się ściemy), jednak w kwestii tłumaczenia pytań i odpowiedzi to mógłbym wiele zarzucić, ale problem ten chyba dotyczy w równym stopniu Wrocławia co Łodzi, bo egzaminy nie są tłumaczone jakoś indywidualnie tylko chyba jest jeden wspólny wzór.

Ogólnie polecam - warto!
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

jakubsan
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2009, o 02:30

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: jakubsan » 13 lut 2009, o 02:32

Czy ktoś może podać cyny szkoleń szczegulnie we Wrocławiu bo Łódż to chyba 1850 teraz juz jest.
pozdrawiam

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lucius » 13 lut 2009, o 09:34

Informacje na stronach:
Najbliższe terminy szkoleń we Wrocławiu:
  • 24-27 lutego 2009 (wtorek – piątek)
  • 16-20 marca 2009 (pn – pt ) - szkolenie wyjazdowe Szklarska Poręba !!!
  • 24-28 marca 2009 (wtorek – piątek)
  • 14-17 kwietnia 2009 (wtorek – piątek)
  • 11-15 maja 2009 (pn – pt ) - szkolenie wyjazdowe Szklarska Poręba !!!
  • 19-22 maja 2009 (wtorek – piątek)

Najbliższe terminy szkoleń w Łodzi:
  • 23-27 lutego 2009
  • 16-20 marca 2009


Natomiast nie rozumiem zdania:
jakubsan pisze:...bo Łódż to chyba 1850 teraz juz jest.
Mógłby Kolega wyjaśnić ??
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

ODPOWIEDZ