wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Informacje o szkoleniach, kursach, konferencjach i certyfikatach.
jakubsan
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2009, o 02:30

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: jakubsan » 13 lut 2009, o 20:56

Oczywiście że mogłbym 1850 zł za kurs w Łodzi jeszcze w poprzednim roku było jeśli dobrze pamiętam 1500 zł.
A co do stron i terminów to tak wiem czytałem tylko że na stonie CKU PWR nie ma niestety ceny dziś nawet dzwoniłem ale niestety nie udało mi się dodzwonić.

TAk więc ponawiam pytanie ile kosztuje kurs we Wrocławiu

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lucius » 13 lut 2009, o 23:44

Ja we Wrocławiu zapłaciłem ok. 1500zł (kurs + egzamin + materiały szkoleniowe + obiady) w listopadzie 2008r. - to była promocyjna cena, ale myślę, że wiele się nie zmieniła... Plus do tego dojazd, noclegi, wyżywienie (poza obiadami) w sumie ponad 2 tyś. zł.

Jak już pisałem z kursu we Wrocławiu jestem zadowolony i polecam!
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

jakubsan
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2009, o 02:30

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: jakubsan » 14 lut 2009, o 15:28

Serdeczne dzięki ten poradnik jest fajniejszy niż się spodziewałem, a długo szukałem i nie mogłem znaleźć, jeszcze raz dziekuje.

h.b.m.s
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 14:45

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: h.b.m.s » 21 kwie 2009, o 15:04

Witam.
Szkolenie przeszedłem z sukcesem w październiku 2008 w Łodzi.
Z samego kursu wrażenia jak najbardziej pozytywne, w cenie kursu
był lunch (nie jakieś nie wiadomo co, ale dało się wytrzymać od śniadania do kolacji)
Na lunch trzeba było zrobić spacerek około 1km w przerwie między zajęciami teoretycznymi i praktycznymi.
Potwierdzam, że pytania na części pisemnej (test wyboru) wyjątkowo pokręcone, w żadnym wypadku
nie jest to formalność :) od dnia rozpoczęcia kursu do samego egzaminu sugeruję przysiąść się solidnie do
materiałów (skrypt kilkaset stron). Osobiście czuję niedosyt jeśli chodzi o tematykę wizualizacji i serwerów.
Zagadnienia ledwie liźnięte, bez specjalnych praktycznych przykładów. Powiedziałbym że z 5-cio dniowym
kursem jest jak z kursem na prawo jazdy - można poznać podstawy, zrobić certyfikat, ale do
prawdziwych umiejętności trzeba dochodzić samemu, często żmudnie, przekonuję się o tym na własnej skórze :)
Podsumowując - zrobić certyfikat - warto, nauczyć się projektować i integrować - TRZEBA :)
[Partner KNX, Certyfikat nr 14662]

bartek
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2009, o 12:07

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: bartek » 25 lis 2009, o 14:29

Witam,
Ja zaliczyłem ostatnio jednodniowy kurs knx'a w łodzi, i musze przyznać, że osobie bez wcześniejszej praktycznej styczności z tą tematyką taki minikursik bardzo pomógł. Wydaje mi sie, że jest to bardzo pomocna wprawka przed tym pełnoprawnym kursem na partnera. Tym bardziej, że jest praktycznie darmowy, bo kosztował 50zł. Co do teorii to mieliśmy tą samą prezentację, która jest na kursie na partnera, oczywiście prowadzący często nie miał czasu, aby spędzić dłuższą chwilę na pojedynczych slajdach (ostatecznie kurs trwał tylko 7h wraz z częścią praktyczną), ale za to wystarczająco omówił aspekty biznesowe i sprawę samej topologii... Co do praktyki to mieliśmy montaż, programowanie, uruchomienie i testowanie przycisku i wyjścia cyfrowego, aktora ściemniającego i żaluzyjnego. Ogólnie na kursie było 6 osób, prowadzacy dla kazdego znalazł czas i ewentualną pomoc przy ćwiczeniach. Także zdecydowanie polecam, zwłaszcza osobom, które chcą się przekonać czy taka tematyka im w ogole pasuje.

Mam też pytanie odnośnie porównania kursów w Łodzi i we Wrocławiu... Prowadzący w Łodzi powiedział mi, że egzamin oblewa średnio ok. 18% kursantów, a z kolei Wrocław na swojej stronie internetowej chwali się, że u nich jeszcze nie było przypadku, żeby ktoś nie zdał. Czy rzeczywiście we Wrocławiu jest aż tak "cukierkowo", czy to po prostu taki chwyt marketingowy? ;) Ja jestem właśnie na etapie zastanawiania się czy wybrać kurs w łodzi czy we wrocławiu...

controlhome
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: controlhome » 26 lis 2009, o 12:10

Swego czasu też byłem na szkoleniu w Łodzi. Ogólnie OK, chociaż muszę przyznać, że jeden z prowadzących nie był przygotowany na bardziej skomplikowane pytania kursantów ;) Wcześniej trochę siedziałem przy eib i miałem sporą listę pytań... Wybrałem Łódź ze względu na większą ilość urządzeń różnych firm, ale tak naprawdę za mało było czasu, aby pobawić się każdym urządzeniem. W Wrocławiu podobno mają bramkę do integracji z crestronem, także jeżeli ktoś planuje inwestycje z crestronem to może lepszy będzie Wrocław. Ogólnie dzisiaj wybrałbym chyba Wrocław.

Na moim kursie jedna osoba nie zdała teorii. Nie wiem jak skończyło się z praktyką, ale pewnie kolejna osoba też sobie nie poradziła. Chłopakowi zabrakło chyba jednego punktu, ale żadne prośby i błagania nie pomogły, nawet całej grupy. W sumie na 7 albo 8 osób prawdopodobnie 2 osoby. Podobno można po miesiącu powtórzyć sam egzamin ale trzeba dopłacić chyba 100E.
Jakoś niedawno znajomy też był na kursie (wrzesień albo sierpień). Marudził, że nie było obiadów, które były w cenie ;). U niego też jedna osoba nie zdała teorii.
Osobiście radzę wcześniej trochę się przygotować. Ściągnąć sobie ets-a i popracować trochę "na sucho", ściągnąć też jakieś manuale i trochę poczytać. Dodatkowo jeżeli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z eib i z ets to polecam przez cały kurs po zajęciach czytać materiały z kursu (dostaje się je pierwszego dnia). U mnie na kursie połowa osób miała wcześniej do czynienia z knx i od razu było to widać.

Na kurs trzeba przygotować ponad 2-2,5 tys (kurs 1500 + hotel 400 - 600 + dojazd z 100-200 + jedzenie) - zamiejscowi. W ośrodku w Łodzi mają własny hotel (doba ponad 100zł), ale kwaterują po dwie osoby w pokoju. Jeżeli to komuś przeszkadza to za 150zł można znaleźć hotel.

Ogólnie knx wymaga trochę inwestycji - kurs, ets, stanowisko pokazowe albo walizka i jeszcze wiele innych wydatków ;)

Pozdrawiam
c.h.

lukas
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2010, o 22:49

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: lukas » 2 lut 2010, o 18:43

Witam

Jestem świeżo po szkoleniach w Łodzi.

Ze szkoleń jestem bardzo zadowolony. Ilość godzin teorii i praktyki, moim zdaniem jest wystarczająca do zdania egzaminu. Jednak sam egzamin nie jest wyłącznie formalnością. Na 7 osób będących na szkoleniu 2 osoby nie zdały, zabrakło im kilku punktów na teorii. Na egzaminie można korzystać z pomocy ale pytania testowe są niejednoznaczne i wymagają myślenia. Pomimo, iż na szkoleniu miałem dopiero pierwszy raz styczność z magistralą KNX, to egzamin praktyczny był dla mnie dosyć prosty. Do zaprojektowania było:
- sterowanie na jednym sensorze ściemnianiem i żaluzjami,
- sterowanie na osobnym sensorze znajdującym się na linii głównej, funkcją centralną polegającą na wyłączeniu światła i opuszczeniu żaluzji.
Należało też przeprowadzić pewne funkcje diagnostyczne. Oczywiście wszystkie te elementy egzaminu praktycznego były pokazywane na ćwiczeniach.

Osoby prowadzące szkolenie chętnie pomagały przy realizowaniu ćwiczeń praktycznych. W zasadzie na ćwiczeniach można było tworzyć dowolne konfiguracje urządzeń.

Nie mam porównania do szkoleń we Wrocławiu, ale jak na mój gust laboratorium jest odpowiednio wyposażone, a kadra prowadząca szkolenia dobrze przygotowana.

krzysiek pierwszy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2010, o 23:36

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: krzysiek pierwszy » 18 lut 2010, o 23:45

Panowie mam pytanie, mianowicie niedawno też ukończyłem szkolenie lecz nie pobrałem certyfikatu zaraz po szkoleniu i teraz nie pamiętam w którym miejscu można go pobrać ze strony KNX może mi ktoś pomóc? Z góry Dziękuję.

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: wrażenia ze szkolenia EIB w ŁODZI

Post autor: Lucius » 21 lut 2010, o 09:51

https://onlineshop.knx.org/login

Powinieneś się rejestrować na tej stronie przed szkoleniem...
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

ODPOWIEDZ