Kryzys

Informacje o szkoleniach, kursach, konferencjach i certyfikatach.
Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Kryzys

Post autor: Lucius » 6 lut 2009, o 10:45

Brakuje działu na tematy "inne" lub "hyde park", więc piszę w dziale aktualności...


Wszem i wobec słyszy się o kryzysie, zwolnieniach, spadku złotego... i w ogóle!

Jak Koledzy sądzą jakie to ma lub będzie miało odbicie na inwestycjach związanych z KNX i na promocji samego systemu ??
Czy u Kolegów widać ten kryzys ??

Ja się jeszcze nie miałem samodzielnej inwestycji z KNX, ale w innych inwestycja, które obsługuję widać bardziej strach niż kryzys... Jeszcze w starym roku wszystko szło śmiało do przodu a tu od stycznia nagle stop, kilka inwestycji zostało wstrzymanych... i jak rozmawiam z klientami to tłumaczą to kryzysem... w zasadzie sami nie do końca wiedzą, o co chodzi, ale jak jest kryzys (wg mediów) no to trzeba przystopować!
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

bicker7
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, o 17:31

Re: Kryzys

Post autor: bicker7 » 6 lut 2009, o 12:38

Witam Kolegów.

"Wszem i wobec słyszy się o kryzysie, zwolnieniach, spadku złotego... i w ogóle!" i właśnie o to chodzi, moim zdaniem ten kryzys obecnie nie jest tak widoczny jak "nadmuchiwany" w naszym kraju. Jak się czegoś bardzo pragnie to się będzie to miało, jak będą nam wmawiać kryzys to wszyscy profilaktycznie przystopują i będziemy go mieli, tak wielki jakiego sobie nie wyobrażamy. - to moje zdanie.
Osobiście obserwuję spowolnienie firm (krajowych, usługi/produkcja na kraj), profilaktyczne redukcje zatrudnienia, wstrzymanie inwestycji i myślę, że po pięknym (jak dla mnie) 2008 roku niestety 2009 to będzie katastrofa. Nikt nie wie co się będzie działo za kilka miesięcy i z obawy przed najgorszym nie poczynają żadnych nowych projektów. Czytałem o prognozach w budownictwie i wygląda na to, że ten sektor ma być najmniej dotknięty kryzysem. Na szczęście KNX to przede wszystkim klienci indywidualni, a ci w większości przypadków mają gdzieś kryzysy :D

pozdrawiam

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Kryzys

Post autor: Lucius » 6 lut 2009, o 19:04

bicker7 pisze:... i właśnie o to chodzi, moim zdaniem ten kryzys obecnie nie jest tak widoczny jak "nadmuchiwany" w naszym kraju. Jak się czegoś bardzo pragnie to się będzie to miało, jak będą nam wmawiać kryzys to wszyscy profilaktycznie przystopują i będziemy go mieli, tak wielki jakiego sobie nie wyobrażamy. - to moje zdanie.
Suma sumarum to się z tym zgadzam... Też uważam, że kryzys jest medialnie "nadmuchany", co jednak nie zmienia faktu, że klienci wstrzymują inwestycje, przez co ja nie mając zysku ponoszę koszty utrzymania firmy - czyli tracę... Pytanie jak długo??

Choć wydawać by się mogło, że jak kogoś stać na knx to może go kryzys nie dotyczy - stąd moje pierwsze pytanie - choć może być dokładnie odwrotnie... Tak czy inaczej, ktoś się majątku dorobi na tym kryzysie pytanie tylko kto...
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

ODPOWIEDZ