Problemy z pytaniem o stan urządzenia

Pytania i odpowiedzi studentów, kursantów, uczniów szkół i ośrodków szkoleniowych oraz wypowiedzi kadry wykładowczej nt. instalacji KNX / EIB.
Gregory
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 10:20

Problemy z pytaniem o stan urządzenia

Post autor: Gregory » 23 wrz 2011, o 15:21

Witam wszystkich serdecznie!

W ramach projektu na uczelni mam za zadanie przebadać system inteligentnego domu KNX/EIB szczególnie zwracając uwagę na sposób komunikacji między elementami magistralnymi. Posiadam komputer podłączony przy pomocy złącza magistralnego z magistralą z zainstalowanym programem ETS 3.
W trakcie pracy z systemem natrafiłem na poniższy problem:

kiedy chce zapytać o stan lampki za pomocą programu ETS 3 (używając narzędzia Group Monitor) , która jest podłączona do portu magistralnego , program odpytuje lampkę, ale zmienia jej stan tj. po wysłaniu zapytania przy włączonej lampce wyłącza ją i dopiero odpowiada telegramem o wartości "0" czyli, że lampka jest wyłączona, zamiast zwrócić stan "1".

Jestem praktycznie zielony jeśli chodzi o instalację systemu KNX/EIB dlatego nie wiem, w którym kierunku mam szukać odpowiedzi na pytanie: "dlaczego tak się dzieje?".
Czy to program działa nieprawidłowo? Czy też może złącze magistralne? A może instalacja systemu została przeprowadzona w jakiś nieprawidłowy sposób?

Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi na ten temat - gdzie szukać, co zmienić, jaka książka, czy artykuł. Dodam, że nie znalazłem zbyt wiele na ten temat w sieci.

Pozdrawiam wszystkich!

ODPOWIEDZ