praca dyplomowa - kilka pytań

Pytania i odpowiedzi studentów, kursantów, uczniów szkół i ośrodków szkoleniowych oraz wypowiedzi kadry wykładowczej nt. instalacji KNX / EIB.
qubab
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:25

praca dyplomowa - kilka pytań

Post autor: qubab » 22 lut 2010, o 17:48

Witam,
Składam właśnie stanowisko eib/knx do pracy dyplomowej. Mamy już jedno stanowisko, z przed kilu lat. Moje musi być trochę inne (nowsze) ;)
Mam bardzo ograniczony budżet i wszystko musi być zrobione po kosztach. Na dzień dzisiejszy mam już zasilacz, sterownik załączający 4 krotny,czujkę ruchu z portem, oraz przycisk 4-krotny z termostatem i też z portem (wykorzystać też mogę tritona 3 krotnego). Muszę jeszcze zaopatrzyć się w ściemniacz jednokanałowy, jednokanałowy sterownik żaluzji i port knx-ip.

Założenia są takie:
- sterowanie temperaturą (jeszcze nie wiem co będzie moim "grzejnikiem) - pewnie jakaś żarówka ;)
- sterowanie oświetleniem (pewnie z dwa halogeny) (jeden załącz/wyłącz, drugi ściemniany);
- sterowanie żaluzją i tu właśnie mam problem bo nic małego nie mogę znaleźć;
- sterowanie wentylatorem (już mam);
- sterowanie czymś nowoczesnym np. pasek led rgb
- obsługa za pomocą czujki ruchu, czujnika przyciskowego gira z termostatem, komputera i iphone(aplikacje już ściągnąłem).

A teraz moje problemy (pytania):
1. Czy ktoś może ma pomysł skąd wziąć taką małą żaluzje (nie roletę) maks 30x40?
2. Czy jakiś producent robi jakiś mały ściemniacz jednokanałowy (wystarczy mi z 50W)?
3. Czy są jakieś dydykowane sterowniki do sterowania led rgb jednokanałowe (małej mocy)?
4. Czy są jakieś darmowe aplikacje do obsługi systemu knx z komputera (wystarczy nawet z 10 grup adresowych)?
5. Czy ktoś ma jakiś pomysł na "grzejnik", chodzi mi o coś lepiej wyglądającego od żarówki?
6. Czy ktoś ma jakiś pomysł na dołożenie czegoś jeszcze co byłoby tanie i proste w wykonaniu, a zarazem efektowne w działaniu?

Będę wdzięczny za podpowiedzi!
Quba

ODPOWIEDZ