Znaki KNX / EIB w Polsce

Informacje o organizacji KONNEX na świecie i w Polsce
Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Elmark » 14 lis 2008, o 16:33

Szanowni użytkownicy,
chcielibyśmy się podzielić z Wami pewnym listem / wiedzą nt znaków towarowych KNX wierząc, że temat jest bardzo ważny i wzbudzi dyskusję wśród użytkowników forum...

[...] Nawiązując do naszej wcześniejszej rozmowy, pragnę Pana poinformować, co dalej dzieje się z tematem używania znaków w kampanii Google AdWords. (gwoli wyjaśnienia, tak nazywa się ich program linków sponsorowanych – po wpisaniu danego słowa kluczowego pojawia się reklama firmy, która zajmuje się danym tematem)
Po kilkudniowych rozmowach z KNX Association wreszcie zostały ustalone fakty, otóż:
W Polsce znaki towarowe EiB, KNX oraz Konnex są własnością firmy… SMARTech!!!! W związku z tym tylko oni mogą udzielać zgody na ich użytkowanie.
Cwaniaki zarejestrowały sobie te znaki i wysłały dokumenty z Urzędu Patentowego do Google jako potwierdzenie ich jedyni własności w Polsce.
KNX Association rozpoczyna batalię prawną o odzyskanie swoich znaków firmowych. Oni nie potrafią sobie wyjaśnić w jaki sposób ktoś mógł w tak bezczelny i chamski sposób postąpić. To jest porównywalne do zarejestrowania sobie np. przeze mnie znaku VOLVO i struganie głupa, że ‘o co ten raban’.
Belgowie zastanawiają się nad dalszymi sankcjami wobec SMARTech z wykluczeniem z organizacji włącznie i wystąpieniem o odszkodowania z tytułu naruszania znaków handlowych.
Jako, że jestem w stałym kontakcie z KNX, będę Pana informował o dalszych działaniach w tym temacie.
Przy okazji: gdyby chciał Pan podzielić się tą wiedzą dalej, prosiłbym o niepodawanie moich danych do czasu zakończenia tej całej batalii.
Pozdrawiam [...]

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Lucius » 20 sty 2009, o 19:13

I jak postępy w temacie... Czy coś się zmieniło ??
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: LFish » 20 mar 2009, o 13:54

Lucius pisze:I jak postępy w temacie... Czy coś się zmieniło ??
no właśnie, temat ciekawy i co dalej ?
pozdrawiam

kuba.puch
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2008, o 11:04

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: kuba.puch » 2 kwie 2009, o 14:47

Najświeższa informacja dot. tego tematu, którą można opublikować zawiera się w jednym zdaniu:

"(...) Since our bilateral contacts with the Director of Smartech did not have any effect, the case has been transferred into the hands of our Lawyers. (...)

Niestety zostałem poproszony przez p. Lux'a o nieujawnianie szczegółów, ale myślę że mogę powiedzieć, iż generalnie niedługo zapomnimy o wynalazku zwanym SMARTech.

Joost Demarest
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:50

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Joost Demarest » 14 lip 2009, o 16:53

In the matter related to the registration of the EIB respectively KNX and Konnex Trademark in Poland, KNX Association Brussels can herewith confirm that there were NEVER any direct contacts with SMARTech.

Due to this and because KNX relied on second hand information of misinterpretations and assumptions, the matter evolved into the situation described above.

On 14th of July 2009, KNX Association (in the persons of Mr. Lux and Mr. Demarest) and SMARTech (in the person of Mr. Szepietowski) met in the KNX Association premises and agreed to solve the matter directly between KNX and SMARTech, in the now established good atmosphere between both companies.

Signed Joost Demarest – Heinz Lux (KNX Association)

Mariusz Szepietowski
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Mariusz Szepietowski » 14 lip 2009, o 16:54

A dla osób tylko polskojęzycznych tłumaczenie:

W sprawie związanej z rejestracją znaków EIB, KONNEX i KNX w Polsce, KNX Association Bruksela, niniejszym potwierdza, że NIGDY nie było bezpośredniego kontaktu ze SMARTech.

Z tego powodu oraz tego, że KNX Association polegała na informacjach z drugiej ręki zawierajacych złą interpretację i przypuszczenia, sprawa ewoluowała do sytuacji opisanej powyżej.

14 lipca 2009 KNX Association (osobiście pan Lux i Demarest) oraz SMARTech (osobiście pan Szepietowski) spotkali się w siedzibie KNX Association i uzgodnili bezpośrednio rozwiązanie sytuacji bezpośrenio między KNX Association a SMARTech, w dobrej atmosferze między obiema firmami.

Mariusz Szepietowski - SMARTech Sp. z o.o.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, o 00:06 przez Mariusz Szepietowski, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
http://SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 14 lat w Polsce
http://www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
http://InteligentnyDom.pl - portal i forum o Inteligentnych Domach

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Lucius » 14 lip 2009, o 18:37

Mariusz Szepietowski pisze:...i uzgodnili bezpośrednio rozwiązanie sytuacji bezpośrenio między KNX Association a SMARTech, w dobrej atmosferze między obiema firmami.
Regułka fajna, tylko nic z niej nie wynika!

Proszę o dalsze wyjaśnienia w tym szczególnie o przedstawienie przedmiotowych ustaleń... Skoro był Pan osobiście na tym spotkaniu, to wie co ustalone zostało ;)


PS. Oczywiście interesują mnie tylko te kwestie, które dotyczą bezpośrednio integratorów...
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

Mariusz Szepietowski
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Mariusz Szepietowski » 14 lip 2009, o 23:47

Krótko mówiąc nie ma żadnych przeszkód do używania znaków KNX i KONNEX w reklamach AdWords. Co do znaku EIB, nie ustaliliśmy nic, gdyż ja nie jestem jego właścicielem. A szczegóły na pewno wymyśli i poda Państwu ta osoba, która wprowadziła w błąd panów z organizacji KNX, o rzekomym kontakcie ze mną i braku porozumienia. Obaj panowie okazali się bardzo życzliwi i ubolewaliśmy, że nie poznaliśmy się wcześniej i w milszych okolicznościach, z drugiej strony ta sprawa otworzyła nam drzwi do współpracy, więc dziękuję szczerze za te pomówienia :-)

Jak widać, porozumienie ze mną osiąga się w moment, szkoda więc, że od dwóch lat nikt nie raczył mnie poinformować, o problemach z adwors, bo jak mniemam wiele osób to irytowało, a ja nie byłem ich nawet świadomy...

Nasz polski rynek EIB wyglądałby znacznie lepiej, gdyby był rzeczywisty dialog i wymiana myśli, a nie "anonimowe" szkalowanie innych firm i oficjalne uśmiechanie się, gdy za plecami ma się nóż... Proszę o przemyślenie tych kwestii, bo bardzo różnią nas (Polaków) one od cywilizowanego świata.

PS. A wszystkich chcących zrobić coś dobrego, zamiast tylko narzekać i krytykować, zapraszam do współpracy przy moim nowym niekomercyjnym przedsięwzięciu (wielu nie uwierzy, ale nie ma ono na celu wspomagania firmy SMARTech tylko korzystną dla wszystkich promocję tematu w Polsce) zapraszam na http://www.InteligentnyDom.pl - szczególy w swoim czasie :-)

pozdrawiam serdecznie (nawet osoby nieprzychylne)
Mariusz Szepietowski
--
www.smartech.pl - kompleksowe usługi wdrażania systemów
Inteligentnego Domu. Mamy największą ofertę i doświadczenie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, o 11:31 przez Mariusz Szepietowski, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
http://SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 14 lat w Polsce
http://www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
http://InteligentnyDom.pl - portal i forum o Inteligentnych Domach

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Lucius » 15 lip 2009, o 00:13

Czyli nie ma prawnych przeciwwskazań do komercyjnego używania znaków KNX przez integratorów (partnerów KNX) na zasadach ustalonych przez KONNEX ??

I nie mówię tu tylko o reklamach w Google ale ogólnie ??
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, o 00:37 przez Lucius, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

detektywmonk
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2008, o 23:57

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: detektywmonk » 15 lip 2009, o 00:35

Mariusz Szepietowski pisze: , zapraszam do współpracy przy moim nowym niekomercyjnym przedsięwzięciu (wielu nie uwierzy, ale nie ma ono na celu wspomagania firmy SMARTech ...
tak oczywiście, szczególnie nagłówki stron :)

z całym szacunkiem dla Pana, za wiedze, doświadczenie itd itd ale niech Pan nie robi z ludzi "głupków" , wszyscy doskonale wiemy czemu głównie mają służyć te poradniki :)
Uważam te poradniki za bardzo fajną akcję promocyjną firmy i całego systemu EIB ale podreślanie na każdym kroku, że nie ma to na celu promowania Pańskiej firmy jest śmieszne. :)

pozdrawiam

Mariusz Szepietowski
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Mariusz Szepietowski » 15 lip 2009, o 12:01

Lucius pisze:Czyli nie ma prawnych przeciwwskazań do komercyjnego używania znaków KNX przez integratorów (partnerów KNX) na zasadach ustalonych przez KONNEX ??
I nie mówię tu tylko o reklamach w Google ale ogólnie ??
Nie ma i nigdy nie było. Czy słyszał Pan o tym, by ktoś miał z tego tytułu problem (poza google, co było niezamierzone)?

Proponuję zamknąć temat i skupić się na rozwoju naszych firm :-)

pozdrawiam serdecznie
Mariusz Szepietowski
--
www.smartech.pl - kompleksowe usługi wdrażania systemów
Inteligentnego Domu. Mamy największą ofertę i doświadczenie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, o 11:31 przez Mariusz Szepietowski, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
http://SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 14 lat w Polsce
http://www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
http://InteligentnyDom.pl - portal i forum o Inteligentnych Domach

Mariusz Szepietowski
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Mariusz Szepietowski » 15 lip 2009, o 12:05

detektywmonk pisze:
Mariusz Szepietowski pisze: , zapraszam do współpracy przy moim nowym niekomercyjnym przedsięwzięciu (wielu nie uwierzy, ale nie ma ono na celu wspomagania firmy SMARTech ...
tak oczywiście, szczególnie nagłówki stron :)

z całym szacunkiem dla Pana, za wiedze, doświadczenie itd itd ale niech Pan nie robi z ludzi "głupków" , wszyscy doskonale wiemy czemu głównie mają służyć te poradniki :)
Uważam te poradniki za bardzo fajną akcję promocyjną firmy i całego systemu EIB ale podreślanie na każdym kroku, że nie ma to na celu promowania Pańskiej firmy jest śmieszne. :)
Nazwę, logo i adres wydawnictwa, jakie wydaje daną książkę też Pan uzna za nie na miejscu? Proszę napisać 300 stron dobrego merytorycznie tekstu, a wydam to Panu z nagłówkiem, jaki tylko Pan zechce. Z całym szacunkiem, ale nie będę się wdawał w takie polemiki. Nie namawiam nikogo do współpracy, ten, kto zobaczy w niej możliwe korzyści, sam się odezwie.

pozdrawiam serdecznie
Mariusz Szepietowski
--
www.smartech.pl - kompleksowe usługi wdrażania systemów
Inteligentnego Domu. Mamy największą ofertę i doświadczenie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, o 11:31 przez Mariusz Szepietowski, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
http://SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 14 lat w Polsce
http://www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
http://InteligentnyDom.pl - portal i forum o Inteligentnych Domach

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Lucius » 15 lip 2009, o 12:31

Mariusz Szepietowski pisze:Nie ma i nigdy nie było. Czy słyszał Pan o tym, by ktoś miał z tego tytułu problem (poza google, co było niezamierzone)?
No właśnie, dużo słyszałem, ale zawsze z drugiej ręki, nie znam osobiście takiego przypadku, ale skoro już powstał temat to nie zaszkodziło zapytać.

Suma sumarum dziękuję uprzejmie za odpowiedź.
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

Mariusz Szepietowski
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: Mariusz Szepietowski » 15 lip 2009, o 20:13

Lucius pisze:
Mariusz Szepietowski pisze:Nie ma i nigdy nie było. Czy słyszał Pan o tym, by ktoś miał z tego tytułu problem (poza google, co było niezamierzone)?
No właśnie, dużo słyszałem, ale zawsze z drugiej ręki, nie znam osobiście takiego przypadku, ale skoro już powstał temat to nie zaszkodziło zapytać. Suma sumarum dziękuję uprzejmie za odpowiedź.
Ano właśnie... jakieś plotki, pomówienia nie wiadomo kogo, napuszczanie organizacji knx na mnie itd. Normalnie dziecinada jak w piaskownicy, może te osoby wreszcie zrozumieją, że w taki sposób to my potęgi KNX w Polsce nie zbudujemy, już nam depcze po piętach XComfort, IDRA (przy okazji reklamują się na hasło KNX w google - oni to robią, a żaden integrator KNX jeszcze tyłka nie ruszył, ale narzekać to łatwo).

Panowie, w jedności siła. Możemy mieć do siebie pretensje, o drobne potyczki o klienta, ale klientów nie zabraknie i dla wszystkich byłoby lepiej, jakbyśmy przestali sobie wytykać pierdoły, tylko wspólnie np. wymogli na producentach większe zaangażowanie w reklamę KNX (rozmawiałem o tym w Brukseli, ale niestety organizacja KNX nie zajmuje się marketingiem - to robią producenci, oczywiście widzimy tego "efekty").

pozdrawiam serdecznie
Mariusz Szepietowski
--
www.smartech.pl - kompleksowe usługi wdrażania systemów
Inteligentnego Domu. Mamy największą ofertę i doświadczenie.
pozdrawiam
http://SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 14 lat w Polsce
http://www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
http://InteligentnyDom.pl - portal i forum o Inteligentnych Domach

kuba.puch
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2008, o 11:04

Re: Znaki KNX / EIB w Polsce

Post autor: kuba.puch » 13 sie 2009, o 23:25

Ależ to piękne wyjasnienie!

A czy może Pan w takim razie przedstawić nam algorytm, który pozwoli na zablokowanie cudzego znaku towarowego w Adwords? Taka wiedza jest wręcz bezcenna!
Pańskie tłumaczenia sa kompletnie bez sensu, ponieważ zwykły człowiek, który wykupuje słowa kluczowe w Adwords i nie przedstawia dokumentów, stwierdzających prawo własności NIE JEST w stanie zablokowac tego słowa dla innych reklamodawców.
A tak się składa, że bezpośrednio od Google otrzymałem informację:

Thank you for sending us an authorization notice for EiB, KNX, and KONNEX.
Please note that we only accept authorization requests directly from the trademark owner or from the contact person listed on the trademark complaint. You may contact Mariusz Szepietowski, mariusz@smartech.pl to request permission to use the trademark in your account. We look forward to receiving the revised authorization request.

Nie tłumaczę, bo wszyscy powinniśmy znać angielski, skoro dłubiemy w ETS ;)
Nadmieniam, że przedstawiłem Google certyfikaty i notę potwierdzająca moje prawo do używania tych znaków!

Więc proszę nam wytłumaczyć jak 3-latkom:

1. Skoro nie przedstawił Pan dowodu na własność fraz: EIB, KNX i Konnex, to jakim cudem Google uznało, że tylko Pan i wskazane przez Pana osoby mają wyłączne prawo na używanie tych słów w swoich kampaniach reklamowych?
(odpowiedź: "nie mam pojęcia" nikogo normalnego nie zadowoli)

2. Skoro (jak Pan utrzymuje) wszystko jest niezamierzone i Google wyszło przed szereg, to co zrobił Pan w celu wyprostowania tej całej sytuacji? Jakoś dziwnie sie składa, że nadal jedynymi domenami, które się pojawiają w Adwords po wpisaniu frazy EIB sa domeny należące do Pana.
I proszę nie ładować nam, że po wpisaniu KNX pojawia się ktokolwiek oprócz Pana - każdy z nas może się przekonac w 3 sekundy, że jedynymi reklamami, które się pojawiają to: smartech i inteligentnydom z Pańską ankietą.
(odpowiedź: "niespecjalnie mam wpływ na Google" będzie prawdziwa, ale niepoważna)

3. Kiedy wspomniane słowa kluczowe zostaną przez Pana odblokowane tak, żeby każda zainteresowana osoba mogła ich używac na takich samych prawach jak Smartech?
(odpowiedź: "to wszystko zalezy od tego jak szybko Google przetworzy wysyłane przeze mnie dokumenty" może Pan sobie podarować)

4. Czy w swojej uczciwości nie rozważa Pan wstrzymania swoich kampanii do czasu wyprostowania tego problemu? Skoro wszyscy mamy być na takich samych prawach i ramię w ramię propagować EIB, to myślę, że to jest honorowe rozwiązanie, zwłaszcza że wykorzystywał Pan tę sytuację kilka ładnych lat.
(odpowiedź: "ale dlaczego mam płacić za błędy Google'a?" spowoduje pęknięcie ze śmiechu)

5. Gdzie się podziały odpowiedzi na wysyłane przeze mnie dobre półtora roku temu pytania dotyczące tej kwestii?
(odpowiedź: "pewnie filtr antyspamowy" już odfajkujmy)

Proszę nie wciskać ludziom, że dowiedział się Pan o tym problemie dopiero teraz, skoro osobiście wysyłałem do Pana maile z prośbą o wyjaśnienia.
Dopiero totalne olewanie moich zapytań zmusiło mnie do kontaktu z KNX.

Proszę również o zrozumienie mojej irytacji i momentami sarkastycznego tonu mojego posta, ale robienie ze mnie (i z innych integratorów) wała nie wzbudza we mnie przesadnego entuzjazmu.

Pomijając fakt, że być może jest Pan nawet sympatycznym człowiekiem, to Smartech ma taką opinię na rynku jak ma i nie wzięło się to z powietrza.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Kuba Puch

ODPOWIEDZ