Strona 1 z 1

Dwudziestolecie KNX / 20th Anniversary of KNX Standard

: 30 maja 2010, o 13:19
autor: Elmark
Zachęcamy do obejrzenia rysu historycznego standardu nowoczesnych instalacji elektrycznych KNX wydanego w roku dwudziestolecia jego powstania.
Tutaj znajduje się link do omawianej prezentacji.

Re: Dwudziestolecie KNX / 20th Anniversary of KNX Standard

: 30 maja 2010, o 13:39
autor: Elmark
W związku z obchodzonym w roku bieżącym dwudzietoleciu powstania standardu KNX zgodnie z zapowiedziami w dniu 20.10.2010. planowana jest międzynarodowa konferencja poświęcona osiągnięciom i planom standardu. Niewykluczone, że miejscem konferencji będzie Polska!

Re: Dwudziestolecie KNX / 20th Anniversary of KNX Standard

: 15 paź 2010, o 20:22
autor: Elmark
Drodzy Członkowie, Integratorzy i Sympatycy standardu KNX na świecie!
Jest nam miło donieść, że dzień 20 października 2010 r. będzie ogromnym skokiem do przodu w zakresie nowego standardu instalacji elektrycznych (porównywalny z postawieniem stopy człowieka na księżycu). W tym dniu będą miały miejsce dwa wydarzenia:
1. Uroczystość 20-lecia Stowarzyszenia KNX (dawniej EIBA),
2. Wprowadzenie nowej wersji oprogramowania do projektowania i konfiguracji instalacji inteligentnego domu zarządzanego systemem KNX - ETS4.

Konferencja prasowa w Polsce zaplanowana jest na 20 października br. o godz. 12 w Warszawie przy Villa Foksal 3/5. Zaproszenia można pobrać ze stron Stowarzyszenia KNX.

Re: Dwudziestolecie KNX / 20th Anniversary of KNX Standard

: 21 paź 2010, o 22:11
autor: rudires
Witam, czy ktoś ma już informacje nt uroczystości XXlecia KNXa? Przyznam się, że skąpe informacje są w necie na ten temat. Również i na tym forum :(

Re: Dwudziestolecie KNX / 20th Anniversary of KNX Standard

: 9 lis 2010, o 13:29
autor: Elmark
Podając za literaturą branżową poniżej zamieszczamy oficjalny tekst oraz informacje z uroczystości XX Lecia standardu KNX na świecie:
[...]
Spotkanie dziennikarzy z praktykami systemu KNX podczas konferencji prasowej

Zalety automatyki budynkowej, zwłaszcza te związane z wygodą i efektywnością energetyczną dostrzega i docenia coraz więcej potencjalnych użytkowników. Zarówno inwestorów budujących domy jednorodzinne, jak i zarządców obiektów wielkopowierzchniowych. Nic więc dziwnego, że system KNX rozwija się w tak dynamicznym tempie. Obecnie Stowarzyszenie KNX wprowadza na rynek nową wersję programu ETS4. Z tej okazji odbyła się w warszawskiej Villi Foksal konferencja prasowa poświęcona nowym rozwiązaniom. Przewodniczący Stowarzyszenia KNX Polska, Krzysztof Sasin, przedstawił przybyłym dziennikarzom ideę Stowarzyszenia oraz możliwości systemu KNX.
Niewątpliwą ciekawostką był fakt, że w danym czasie odbywały się podobne konferencje w kilku miejscach na świecie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mieliśmy możliwość połączyć się z innymi krajami i zobaczyć jak tam fachowcy i osoby zainteresowane rozmawiają na temat systemu KNX.
Po części oficjalnej dziennikarze mieli możliwość porozmawiać z „praktykami”, czyli integratorami wykorzystującymi system KNX w codziennej pracy. Rozmowy te rozwiały wiele wątpliwości związanych z technologią budynku inteligentnego i uświadomiły konkretne korzyści z zastosowania systemu KNX.
[...]

Zachęcamy do dyskusji i wymiany informacji osoby uczestniczące w spotkaniu.