Polski KNX

Informacje o organizacji KONNEX na świecie i w Polsce
LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Polski KNX

Post autor: LFish » 28 lis 2007, o 01:18

czy jest w Polsce org. zajmująca się tym tematem?

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: Polski KNX

Post autor: Elmark » 30 lis 2007, o 13:58

Jest. Powstało "KNX User Polska", które będzie promować system w naszym kraju. Bliższe info. - służę.

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: Polski KNX

Post autor: Elmark » 25 mar 2008, o 00:23

Podając za EIB.Lodman pl [...] Stowarzyszenie "KNX-Polska" zostało zarejestrowane w dniu 04.02.2008 r. W skład Stowarzyszenia wchodzą następujące firmy: Berker, Hager, Jung, Merten, Theben, Thema (Gira).
Na okres pierwszych dwóch lat działalności prezesem Stowarzyszenia został wybrany przedstawiciel firmy Berker - Tomasz Stroiński. Sekretarzem Stowarzyszenia został Wojciech Wiśniewski. [...]

Statut Stowarzyszenia można obejżeć tutaj: http://www.eib.lodman.pl/files/knx_polska_status.pdf (format PDF, 57,4 kB).

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Polski KNX

Post autor: LFish » 10 kwie 2008, o 11:00

czy są już jakieś osięgnięcia polskiego KNXa? Jakieś materiały reklamowe, wogóle reklama? Czy będzie pomoc dla instalatorów w propagowaniu systemu? LCN drepcze po piętach...

Marian_Ka
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2008, o 06:23

Re: Polski KNX

Post autor: Marian_Ka » 20 kwie 2008, o 14:59

LFish pisze:czy są już jakieś osięgnięcia polskiego KNXa? Jakieś materiały reklamowe, wogóle reklama? Czy będzie pomoc dla instalatorów w propagowaniu systemu? LCN drepcze po piętach...
To fakt, mam takie samo wrażenie, że konkurencja depcze. Brakuje tego wsparcia, oj brakuje... Koledzy nie poddawajcie się ;)
System KNX zresztą sam się broni bo jest prawdopodobnie najlepszy

Marian_Ka
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2008, o 06:23

Re: Polski KNX

Post autor: Marian_Ka » 20 kwie 2008, o 15:00

Na pewno jest najlepszy

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: Polski KNX

Post autor: Elmark » 26 cze 2008, o 11:19

LFish pisze:czy są już jakieś osięgnięcia polskiego KNXa? Jakieś materiały reklamowe, wogóle reklama? Czy będzie pomoc dla instalatorów w propagowaniu systemu? LCN drepcze po piętach...
według naszych informacji Stowarzyszenie jest w fazie organizowania struktur i prac w zakresie PR

pozdrawiamy

KABAMA
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:03

Organizacja KNX -Polska

Post autor: KABAMA » 24 wrz 2008, o 15:48

Nie wiem, czy jest sens prowadzenia tego typu organizacji, ale i samego forum skoro działa to tak ślamazarnia (jak budowa autostrad).
Myślę, że to bardziej szkodzi samemu systemi niż go promuje. Ludzie znający się na rzeczy nie potrzebują takich informacji, ale początkujący liczą na szybką i fachową poradę czy odpowiedź na proste pytania. Jak ma wyglądać promocja KNX ? Kilka arukułów w czasopismach fachowych w roku? Chyba nie chodzi o promocję wśród instalatorów, tylko wśród potencjalnych klientów. W czasopismach jak i w internecie jest wiele informacji nieprawdziwych. Wydawałoby się, że taka organizacja powinna rozpowszechniać i upowszechniać zalety systemu jak i sam system. Choćby po to aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak narazie, działanie organizacji skupiającej osoby zainteresowe sprzedażą urządzeń bądź szkoleń nie mam sensu, ponieważ promują samych siebie. Ale Panowie, zwiększenie zainteresowania wśród klientów przyniesie nam wszystkim większe zyski. Promowanie samych siebie chwilowo może Was wspomoże, ale na jak długo ? Czy wiecie, jakie sa tendencje klientów ? Dlaczego "zielony" klient zna LCN, a nie zna KNX ? Ilu z Was się potkało z opinią, że zamiast KNX (EIB) słyszymy np. system Gira ? Do takiego przedsięwzięcia trzeba ludzi z pasją, z zaangażowanie i dyspozycyjnych czasowo - fanatyków. Ja osobiście chciałbym aby powstało coś dla wtajemniczonych i dla początkujących. Promujące KNX wśród przyszłych klientów. To wcale nie zabierze nikomu rynku ! Jak narazie stara się to robić Merten, trochę też Tema (Gira), ale szkoda że tylko dla siebie. Reasumując: Taka organizacja albo działa prężnie, albo nie działa wcale !!!!!!!!!!! Dlaczego organizacja skupia wyłącznie producentów i jeden ośrodek szkoleniowy ? Czy aby na pewno dysponują najlepszą wiedzą ? Czy tylko chodzi o kasę ? Aha ! Strona KNX w wersji polskiej. Trochę po polsku trochę po angielsku. Panowie MARKETING !!!!!!!!!! Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem, ale liczyłem na coś więcej ! Jak tak dalej będzie, to KNX będzie białym krukiem na naszym rynku. Wszyscy producenci promują jak tylko mogą swoje rozwiązania, tylko nie KNX.

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: Elmark » 27 wrz 2008, o 15:02

Co do kilku kwestii trudno się z kolegą nie zgodzić...
Zamysłem przy tworzeniu tego forum (teraz o mianie oficjalnego forum Stowarzyszenia) było rozwijanie i propagowanie systemu wśród instalatorów zaawansowanych, początkujących oraz końcowych użytkowników. Poprzez wymianę informacji i doświadczeń - jakość świadczonych usług, rozwój i promowanie systemu ma szansę wzmocnić pozycję KNXa na naszym rynku przynosząc wymierne korzyści wszystkim jego użytkownikom.
Dotychczasowe nasze działania opierają się na zaangażowaniu czasu, który (bez owijania i populizmu) jest swego rodzaju inwestycją w przyszłość. Zresztą nie tylko czasu ale i pieniędzy...
Zgadzamy się, że nie wystarczy grono zapaleńców i pasjonatów tego systemu do jego promowania i rozwoju. Rozczłonkowane działania producentów wprawdzie pod jednym szyldem, lecz mówiące nie jednym językiem - nie tworzą dobrego wizerunku i w długim okresie mogą spowodować osiągnięcie celu przez konkurencję. Integrator systemu może liczyć na pomoc ze strony sprzedającego urządzenia, lecz brakuje tego czucia i oddechu dużej organizacji, dużego wspólnego marketingu.
Stowarzyszenie jest jak najbardziej potrzebne, to, że działa jak ślamazarnia może wynikać z nie wykształconych jeszcze struktur organizacyjnych.
A w kwestii szybkości zaangażownia się Stowarzyszenia w życie instalatorów, integratorow i użytkowników może jest tak, że fundamenty budowane i dojrzewające zgodnie ze sztuką budowlaną mają szansę powodzenia na wiele wiele lat niż te budowane "na szybko"
;)

KABAMA
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:03

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: KABAMA » 27 wrz 2008, o 19:09

Co do tego, że taka organizacja musi w Naszym kraju być nie ma wątpliwości. Ale nie może tak działać. Jeżeli jest tylko po to żeby być, to lepiej żeby jej nie było. Producenci nigdy się nie dogadają. Przecież mają różne interesy (każdy swój). Organizacja nie powinna skupiać się wyłącznie na producentach, ale i na integratorach (a może przede wszystkim). Jest wielu ludzi, którzy robią to z pasja. I może założyć organizacje skupiającą takich pasjnatów, mających fajne pomysły, a nie producentów ?

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: LFish » 12 paź 2008, o 20:45

witam,
być może kolega KABAMA ma rację, mówiąc, że to głównie pasjonaci powinni tworzyć taką organizację, ale bez wsparcia producentów (choćby zaplecze techniczne) te działania i tak będą niepełne. Wszyscy uczestnicy tego rynku powinni angażować się w rozwój i propagowanie systemu.

KABAMA
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:03

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: KABAMA » 13 paź 2008, o 06:13

Oczywiście, że się zgadzam z takim trwierdzeniem. Bo im więcej Nas tym lepiej. Ale promocja to nie tylko sprawy techniczne, a tu zaczyna się walka pomiędzy sobą konkurencji. Ale jak wszyscy widzą nie jest to takie proste. Do tego trzeba czegoś więcej niż 5 min dziennie. Jak widać po ilości użytkowników forum, jak i po działaniu KNX Polska idzie to ślamazarnie. Kto będzie czekał na odpowiedź 3 tygodnie ? Jak objawiają się działania promujące standard ?????????????

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: LFish » 17 lis 2008, o 16:00

KABAMA pisze:Jak objawiają się działania promujące standard ?????????????
witam,
ja np widziałem kilka reklam w czasopismach kolorowych typu buduję dom itd, byli też na targach w Bielsku
pozdrawiam

Darek Sztengert
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2008, o 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: Darek Sztengert » 17 lis 2008, o 20:17

Witam serdecznie!
Chciałbym jedynie przypomnieć, że FORUM nie jest miejscem, gdzie jedynie Producenci mają obowiązek odpowiadać na pytania gości.
Oczywiście - najprościej jest krytykować, że ktoś nie pomógł, samemu "chowając głowę w piasek", a śledząc historię postów niektórych użytkowników - nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu...
Nie zamierzam prowadzić polemiki z tym czy KNX Polska działa dobrze czy źle... Dla mnie jest najistotniejsze, że działamy wspólnie (jest to ewenement w tej branży, a znam ją od wielu lat) mimo, jak słusznie zauważono, codziennego konkurowania na rynku. Jesteśmy młodym tworem i dopiero uczymy się współpracy oraz wspólnych działań...
Promocja systemu KNX jest naszym naczelnym celem. Na razie pojawiły się i reklamy, i artykuły w kilku czasopismach. Wystąpiliśmy razem na EnergeTab'ie... Po raz pierwszy w Polsce przeprowadziliśmy konkurs na najlepszą instalację KNX... Podjęliśmy aktywną współpracę z niniejszym forum...
Czy to dużo czy mało? Nie mnie to oceniać, bowiem staramy się zrobić jak najwięcej jest możliwe. Działamy dopiero od kilku miesięcy... Muszę wspomnieć, że mamy mocno skonkretyzowane pomysły działań na rok 2009.
Mam nadzieję, że forum będzie się dalej rozwijać i WSZYSCY jego użytkownicy dołożą starań, aby było jak najbardziej merytoryczne...
Z poważaniem
Darek Sztengert - hager polo sp. z o.o.

KABAMA
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:03

Re: Organizacja KNX -Polska

Post autor: KABAMA » 17 lis 2008, o 22:44

Oczywiście polemika nie mam sensu. Wystarczy zobaczyć jaki jest odzew? Jakie forum będzie miało powodzenie, jeżeli odpowiedzi i nawiązanie do wątków, to czas oczekiwania miesiąca ? Ludzie zrozumcie jedną generalną zasadę, nie chęci lecz czyny stanowią o zaangażowaniu. Możemy tutaj mówić o najlepszych projektach, a najlepszych nagrodach, o super reklamie itd. I co z tego ? Takie podejście nazywa się "uprawianiem polityki" ! Artykuły ??? Czy ktoś je czytał ? Czy ktoś sprawdzał jak odbiera to czytelnik ? Lanie wody! Do klienta nie dociera się poprzez wykładanie mu co może system, a czego nie może. Trzeba pokazać czego potrzebuje odbiorca. To trochę tak jakby reklamować samochód bo ma cztery kółka, kierownicę, ABS, ESP i inne bajery. Każdy to ma! A czy ktoś się zastanowił dlaczego klient kupuje taki a nie inny samochód ? Bo ma większą kierownicę ? A może jego ABS jest lepszy ? Przykro mi to mówić, ale nie mogę liczyć na wsparcie KNX Polska. Jeżeli sam tego klientowi nie wyłoże to nie zarobię. Więc po co mi taka organizacja ? Jeżeli takie działanie nazywa sięprężnym, to gratuluję firmą Was zatrudniającym, lub Waszym pracownikom !

ODPOWIEDZ