projekt do pracy inż. zintegrowany system bezpieczeństwa

Galeria zrealizowanych projektów w systemie KNX / EIB przez naszych Forumowiczów – pytania i odpowiedzi.
ralphxs
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009, o 11:23

projekt do pracy inż. zintegrowany system bezpieczeństwa

Post autor: ralphxs » 25 cze 2009, o 11:27

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, piszę pracę inżynierską o systemach bezpieczeństwa w budynkach inteligentnych, której częścią jest wykonanie projektu zintegrowanego systemu bezpieczeństwa w budynku mieszkalnym. Zdecydowałem się na technologię KNX/EIB, a projekt planuję wykonać w programie ETS, dlatego zwracam się z prośbą o linki z katalogami producentów (najlepiej takie ze specyfikacją urządzeń, w języku ang. lub niem.), a także linki do baz produktów ewentualnie gotowe bazy do zaimportowania w programie. Byłbym też wdzięczny za pomoc w doborze urządzeń. Na projekt składać ma się system SSWN, SSP (system sygnal. pożarowej), CCTV (system telewizji dozorowej). Skład systemu SSWN to czujki ruchu w każdym pomieszczeniu, czujki tłuczenia szkła, rolety zewnętrzne wraz ze sterwonikiem żaluzji, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. System SSP: jakieś czujki (temperatury lub dymu) w każdym z pomieszczeń? prosiłbym o pomoc w doborze, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, wykrycie pożaru wyłączać będzie gniazda kontaktowe w budynku. Tu mam pytanie czy są na rynku urządzenia sygnalizacyjne które mogą być stosowane w kilku systemach bezpieczeństwa jednocześnie tak aby w zależności czy jest to alarm SSWN lub SSP wydawały inny dźwięk a syrena świeciła się na inny kolor lub pulsowała inaczej??? System CCTV 5 kamer cyfrowych na zewnątrz budynku do monitorowania posesji, z czego jedna umieszczona przed głównym wejściem. Wszystkie systemy podłączone będą do telefonu komórkowego właściciela i w przypadku alarmu któregoś z systemów wysyłana będzie na tel. odpowiednia informacja głosowa lub tekstowa. Prosiłbym raz jeszcze o wskazówki i wyrozumiałość z mojej strony.

ODPOWIEDZ