Wyjścia cyfrowe w systemie EIB logika programowa

Informacje i pytania dotyczące elementów systemu KNX / EIB.
lioleon
Posty: 10
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 21:02

Wyjścia cyfrowe w systemie EIB logika programowa

Post autor: lioleon » 10 kwie 2012, o 19:06

Mam pytanie odnośnie wyjść cyfrowych (wyjść przekaźnikowych) w systemach EIB, jak są one rozwiązane czy w momencie załączenia wyjścia na cewkę jest podawane cały czas napięcie czy działa ono jak przekaźnik bistabilny.
Czy system wie że dane wyjście fizycznie się załączyło i gdzie w jakim urządzeniu realizuje się logikę programową ale inną niż standardowe typu gaszenie wszystkich świateł jednym wyłącznikiem czy coś podobne a o wiele bardziej skomplikowane algorytmy z powiązaniem kilku czy kilkunastu różnych warunków.

Generalnie bardziej znam się na sterownikach PLC czy sterownikach do systemu HVAC i zastanawiam się nad wyborem systemu do domu, czy warto inwestować w KNX czy lepiej te funkcje zrealizować na innych sterownikach nie koniecznie dedykowanych do tego typu rozwiązań.

Darek Sztengert
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2008, o 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyjścia cyfrowe w systemie EIB logika programowa

Post autor: Darek Sztengert » 23 maja 2012, o 16:28

Wyjścia są wyposażone z przekaźniki bistabilne.
Wyjście wysyła informacje o swoim stanie na obiekcie Status indicator.
Gaszenie wszystkiego jednym przyciskiem – tutaj nie jest potrzebna logika. Niektóre z wyjść mają wbudowaną logikę już w sobie, np. TXA207C.

Na ostatnie pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć – zbyt wiele uwarunkowań implikuje odpowiedź.
Darek Sztengert - hager polo sp. z o.o.

dendrytus
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 21:51

Re: Wyjścia cyfrowe w systemie EIB logika programowa

Post autor: dendrytus » 13 lip 2012, o 23:17

Świetnym połączeniem jest KNX i integra satela poprzez moduł KNX.
Po podłączeniu mamy 64 we/wyjścia i dostęp do logiki, timerów, generalnie wszystkich funkcji satela.
Tu masz polskiego producenta modułów KNX, w bardzo atrakcyjnych cenach.
http://www.intelektronik.pl/oferta.php
Wyjeżdżam na długi urlop.


Ja mam prostszy sposób. Nie potrzebna jest większa siła, wystarczy wziąć większy młotek.

ODPOWIEDZ