Zastosowanie KNX/EIB - żaluzje, rolety, markizy

Informacje na temat systemu KNX / EIB.
Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Zastosowanie KNX/EIB - żaluzje, rolety, markizy

Post autor: Elmark » 25 sty 2008, o 16:54

Sterowanie żaluzjami, roletami w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych wpływa bezpośrednio na podniesienia komfortu i bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dzięki wykorzystaniu inteligentnej instalacji - EIB sterowanie żaluzjami, markizami i roletami nie ogranicza się tylko do podstawowych funkcji i oferuje wiele dodatkowych możliwości.

PROPOZYCJE
System pozwala na sterowanie ręczne, automatyczne lub zdalne z wykorzystaniem pilota na podczerwień.
- Żaluzje i rolety, markizy mogą być podnoszone i opuszczane całkowicie, krokowo lub ustawiane na określonej wysokości.
- Żaluzje mogą poruszać się pojedynczo lub grupowo. Naciśnięcie jednego klawisza może spowodować podniesienie lub opuszczenie pojedynczej żaluzji (rolety, itp.) lub całej ich grupy. Możemy w ten sposób np. opuścić wszystkie rolety w momencie wychodzenia z domu.
- Sterowanie automatyczne może odbywać się w powiązaniu z zaprogramowanym zegarem, czujnikami natężenia oświetlenia, temperatury lub wiatru.
- Przy silnym wietrze, który mógłby uszkodzić zewnętrzne żaluzje lub markizy układ sterowania może wysłać rozkaz ich schowania.
- Żaluzje są opuszczane, gdy w lecie słońce ogrzewa pomieszczenia zbyt mocno i podnoszone, gdy światło dzienne ma wpływ na oszczędność sztucznego oświetlenia i energii.

W miesiącach letnich, opuszczanie żaluzji dla ochrony przed zbyt mocnym nagrzaniem pomieszczenia przez słońce pozwala znacznie obniżyć zużycie energii.


Materiały http://www.Elmark.net.pl w oparciu o opisy zamieszczone i opracowane przez "Intelidom".

ODPOWIEDZ