Zaprojektowanie i wykonanie instalacji EIB

maciek128
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2010, o 17:07

Zaprojektowanie i wykonanie instalacji EIB

Post autor: maciek128 » 6 sty 2010, o 17:43

Witam Szanownych Specjalistów,

Nie znalazłem lepszej kategorii na tego posta, jeśli przeoczyłem - proszę o wyrozumiałość i moderatora o przeniesienie :)

Do rzeczy. Poszukują osoby która wykona projekt (albo inną dokumentację) oraz wykona od postaw instalację sieci EIB, łącznie z instalacją elektryczną w budowanym właśnie domu jednorodzinnymi pod Warszawą. Obecnie trwają prace budowlane, projekt
budowlany zawiera wyłącznie projekt klasycznej sieci elektrycznej.

Ze względu na moje zamiłowanie do kombinatoryki stosowanej oraz zawód wykonywany, w budynku znajdą się różne niekoniecznie standardowe rozwiązania. Początkowo miałem zamiar zlecić wykonanie instalacji elektrykowi i samodzielnie zająć się oprogramowaniem
i ustawieniem EIB, ostatecznie jednak po przetrawieniu stosu różnego rodzaju dokumentacji uznałem że nie zupełnie mam na to czas
a instalatorem EIB nie planuję zostać (jakkolwiek pewnie będę dość trudnym klientem który koniecznie wszystko zamierza zrozumieć)

Wobec powyższego poszukuję osoby z doświadczeniem która podejmie się opisanego zadania. Start prac instalatorskich po wyjściu hydraulików w okolicach marca. Przez rozpoczęciem prac hydraulików potrzebuję mieć uzgodnioną koncepcję ogrzewania
(np. elektrozawory w rodzielnicach, albo termozawory z siłownikami na grzejnikach i tym podobne sprawy) tak aby sama instalacja
magistrali później przebiegła bez problemów.

Dane orientacyjne,
Wielkość budynku ok. 230m2 pow. użytkowej
Lokalizacja: koło Wiązownej
Technologia wykonania budynku: bal drewniany (tzw. połówka) o średnicy 20-30 cm, nawiercany pionowo w trakcie budowy w celu osadzenia peszli na kable. Z kolei puszki podtynkowe osadzane w nawierconym poziomo otworze. Część budynku murowana.
Ogrzewanie: grzejniki + podłogówka w łazienkach

Instalacja EIB powinna sterować ogrzewaniem, oświetleniem, roletami zew., współpracować z alarmem.
Ze względu na budżet instalacja będzie uruchamiana etapowo w miarę rozwoju sytuacji. W pierwszym rzędzie pełne zarządzanie ogrzewaniem, oświetlenie w miarę możliwości, reszta na koniec.

Pozostałe szczegóły mailem i spotkanie w Warszawie,

Pozdrawiam wszystkich i uprzejmie proszę o zainteresowanie tematem oraz ewentualne namiary na instalatorów

jarek72
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2010, o 15:29

Re: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji EIB

Post autor: jarek72 » 19 sty 2010, o 15:42

Witam

Podjąłbym się tej roboty, pod warunkiem, że spotkamy się twarzą w twarz na miejscu budowy, żeby sprecyzować dokładnie Twoje koncepcje i potrzeby, oraz chciałbym zobaczyć na jakim etapie jest budowa. Napisz proszę jaki termin jest odpowiedni, albo prześlij info na e-mail:sigmainst@o2.pl
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ