Kraków - rozpoczynam przygode z EIB

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
rafgrz
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2008, o 16:37

Kraków - rozpoczynam przygode z EIB

Post autor: rafgrz » 29 paź 2008, o 16:49

Witam Szanowne Forum,

Mieszkam w Krakowie i piszac tytulem wstepu, chodzi mi o wykonanie instalacji EIB w nowym mieszkaniu i poszukuje dobrego fachowca/firmy, ktora by mi w tym pomogla...

Sprawa dokladniej wyglada tak - mieszkanie odbieram ze "standardowa" instalacja elektryczna juz zrobiona. Pozniej musze wlasciwie 90% tej instalacji wyrwac ze scian i polozyc na nowo, gdyz: 1. musze polozyc kable magistralne, sieciowe i zasilajace wedle wlasnego uznania, 2. chce miec zupelnie inna topologie instalacji - cos typu gwiazda, abym z jednego miejsca (rozdzielnicy) mogl sterowac roznymi aktorami, odczytywac sensory, itd. Projekt gdzie maja byc punkty swietlne, gdzie gniazdka, gdzie czujki alarmowe, zasilanie rolet okiennych itd itp powstanie w ramach aranzacji wnetrza i wykona to moja projektantka. Tak w wiec w umownym pierwszym etapie prac chce: 1. pomocy/oceny projektu okablowania pod katem EIB 2. przerobic istniejace okablowanie tak jak opisalem wczesniej. Dopiero w drugim etapie chce zakupic elementy automatyki EIB, zaprogramowac je, uruchomic. Ze wzgledu na budzet chce na razie wykonac prace pierwszego etapu, czyli tak naprawde kogos, kto zna specyfike systemow inteligentnego budownictwa, ma dobra bruzdownice, potrafi zrobic porzadnie tablice rozdzielcza (ze wzgledu na topologie "gwiazdy" instalacji, ktora chcialbym miec, tablica taka musi obsluzyc spory pek kabli i urzadzen na szynach DIN...) ma doswiadczenie w wykonastwie takich instalacji i potrafi doradzic/podpowiedziec jak nalezy rozprowadzic okablowanie, aby miec jak najwiecej mozliwosci pozniejszej eksploatacji/rozbudowy, bez kolejnego wyrywania kabli ze scian...
Oczywiscie ktos, kto bedzie robil etap pierwszy, moze jak najbardziej wykonac rowniez etap drugi, ale na chwile obecna nie chce tych obu etapow laczyc, zobacze, ile pieniazkow zostanie po etapie pierwszym i wtedy chce stopniowo uzupelniac instalacje o elementy automatyki i je uruchamiac, ale podkreslam - okablowanie ma byc zrobione jak najbardziej uniwersalnie, aby uniknac pozniej dewastacji mieszkania podczas ewentualnej rozbudowy systemu...

Mam nadzieje, ze dokladnie opisalem swoje oczekiwania. W etapie pierwszym jest malo automatyki, raczej stworzenie fundamentu - czyli dobre polozenie okablowania, aby pozniej juz tylko dokladac kolejne klocki automatyki. Czy Forum pomoze/wskaze mi dobrych wykonawcow, najchetniej z Krakowa lub okolic...?

Pozdrawiam,
Rafal Grzech

Perugi
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2008, o 13:05

Re: Kraków - rozpoczynam przygode z EIB

Post autor: Perugi » 30 paź 2008, o 16:29

Jet to wszystko do zrobienia..
Niestety firam w jakiej ja pracuje...
to zagranica ale szukamy teraz w innych krajach prac ..
doswiadczenie mamy ogromne..
prosze o emila...
moge przeslac kilka fotek..

Wszystkich zaintyeresowanych ..zaprzszam..
RVR control..

Projektujemy programujemy ...wszystko w eib..

pozdrawiam...

rafgrz
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2008, o 16:37

Re: Kraków - rozpoczynam przygode z EIB

Post autor: rafgrz » 30 paź 2008, o 16:49

Witam,

moj adres prywatny to: rafal.grzech@interia.pl

Pozdrawiam,
Rafal Grzech

ODPOWIEDZ