SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: Elmark » 14 lip 2008, o 11:18

Witam,
z pomocą powinien przyjść integrator systemu z najbliższej okolicy. Porady oczekiwałbym również u producenta "klocków"...
pozdrawiam

traker
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2008, o 18:39

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: traker » 15 lip 2008, o 21:54

a jaka firmę polecasz jeżeli chodzi o "klocki " ...?

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: Elmark » 16 lip 2008, o 08:52

Witam,
nie zrozum mnie źle, ale wolałbym nie polecać... Niech forum będzie miejscem obiektywnych wymian doświadczeń i myśli technicznych. Zgodnie ze statem KNX Polska (http://www.eib.lodman.pl/files/knx_polska_status.pdf) każda z firm będąca członkiem Stowarzyszenia jest żywo zainteresowana propagowaniem idei inteligentnego budynku KNX / EIB i na wyraźne zapytanie obowiązkowo powinna znaleźć rozwiązanie problemu (udzielić pomocy)...
pozdrawiam

bicker7
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, o 17:31

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: bicker7 » 16 lip 2008, o 12:11

witam,
mnie ten temat też interesuje, może ktoś ma doświadczenie w instalowaniu systemu KNX-a w zestawieniach różnych producentów. Może chciałby się podzielić spostrzeżeniami z mniej doświadczonymi kolegami ;) .... jakieś wady i zalety / awaryjność itp.
pozdr.

rudires
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2008, o 13:43

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: rudires » 17 lip 2008, o 17:24

traker pisze:Co mam zrobić teraz.? mam instalacje i co dalej z kim i gdzie rozmawiać o reszcie ( nie za darmo - bo chyba o to chodzi...) ?

Najważniejsze : ogrzewanie podłogowe, zawory poszczególnych obwodów chciałby sterować z EIB ale nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Chodzi mi o to żeby sterować kilka zaworów podłogówki ( jednoczesnie ), które składają sie na jedno pomieszczenie ale nie znajduje nigdzie grupowych zaworów współpracujących z EIB?

Pomóżcie....
traker pisze:acha i jeszcze zastosowanie EIB w instalacji p.poż ? nigdzie też nie ma na ten temat informacji...
co do ogrzewania podłogowego to zawory "grupowe" na rozdzielacze ma theben, czyli aktor do rozdzielni a regulatory na rozdzielacze ;)
pozdrawiam

ps, ja też nigdzie nie mogłem znaleźć info nt rozwiązań ppoż pod eib (chodzi o np wyłącxznik wybijakowy)

traker
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2008, o 18:39

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: traker » 31 lip 2008, o 21:57

jak skutecznie ! zabezpieczyć system eib przed przepięciami z sieci lub wyładowaniami atmosferycznymi. Sadze że porty i inne nie powinny tego oduczyć ale co z przekaźnikami itp?

Michal Pierchala
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2008, o 10:14

Re: SŁUPSK - ZACZYNAM INWESTOWAĆ w EIB - potrzebuje kilku porad.

Post autor: Michal Pierchala » 1 sie 2008, o 14:21

Witam,
sadze ze mógłbym Panu pomóc w pewnych kwestiach. Proszę o podanie np. swojego maila, abym mógł się z Panem skontaktować.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ