realizacja zasilania rezerwowego

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
lukasz30
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:48

realizacja zasilania rezerwowego

Post autor: lukasz30 » 5 gru 2013, o 12:43

Witam
Mam pytanie odnośnie realizacji zasilania rezerwowego. Z tego co znalazłem w Internecie można zakupić akumulator np. gira 7 Ah do podtrzymania sieci KNX ale on podtrzymuje tylko napięcie na urządzeniach które są zasilane z magistrali mam racje? Czyli w przypadku braku zasilania nie mamy możliwość sterowania ogrzewaniem bo elektrozawory przy kaloryferach są zasilane z napięcia 230V, nie mamy możliwości sterowania roletami bo silniki rolet są zasilane z 230V, nie mamy oświetlenia wiec i po co sterowanie do niego, nie ma ogrzewania bo nie pracuje pompka obiegu wody właściwie to cała automatyka pada. Więc jaką funkcje pełni ten akumulator 7 Ah do KNX? Chciałem się was zapytać jak zrealizować zasilanie rezerwowe aby w przypadku braku napięcia była pełna automatyka budynku i powiedźmy oświetlenie częściowe budynku?

Czy kupno UPS do zasilania urządzeń 230V i akumulator gira do KNX rozwiąże całą sprawę?
Jak to wygląda w praktyce? UPS w rozdzielni pod odpowiednie obwody? czy ktoś z was realizował takie zasilanie rezerwowe?
Oświetlenie w domu można by zastosować na lampach LED to i pobór mocy byłby w granicach 100-200 W na całe mieszkanie.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

dendrytus
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 21:51

Re: realizacja zasilania rezerwowego

Post autor: dendrytus » 5 gru 2013, o 22:48

lukasz30 pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie realizacji zasilania rezerwowego. Z tego co znalazłem w Internecie można zakupić akumulator np. gira 7 Ah do podtrzymania sieci KNX ale on podtrzymuje tylko napięcie na urządzeniach które są zasilane z magistrali mam racje?
Tak. Ale to może być dowolny inny akumulator żelowy.
Czyli w przypadku braku zasilania nie mamy możliwość sterowania ogrzewaniem bo elektrozawory przy kaloryferach są zasilane z napięcia 230V, nie mamy możliwości sterowania roletami bo silniki rolet są zasilane z 230V, nie mamy oświetlenia wiec i po co sterowanie do niego, nie ma ogrzewania bo nie pracuje pompka obiegu wody właściwie to cała automatyka pada.
Czyli dokładanie tak samo jak w normalnym domu
Więc jaką funkcje pełni ten akumulator 7 Ah do KNX?
Chodzi o unikani sytuacji w które mogą doprowadzać do zawieszenia się systemu lub poszczególnych podzespołów, np podczas szybkiego włączania wyłączania zasilania.
Chciałem się was zapytać jak zrealizować zasilanie rezerwowe aby w przypadku braku napięcia była pełna automatyka budynku i powiedźmy oświetlenie częściowe budynku?
W momencie projektowania instalacji wyszczególnia sie obwody które muszą mieć własne zasilanie..
Czy kupno UPS do zasilania urządzeń 230V i akumulator gira do KNX rozwiąże całą sprawę?
Kupno UPS tak, akumulatora już nie koniecznie.
Jak to wygląda w praktyce? UPS w rozdzielni pod odpowiednie obwody?
Tak. Musi być tylko odpowiednio duży.
czy ktoś z was realizował takie zasilanie rezerwowe?
Tak.
Oświetlenie w domu można by zastosować na lampach LED to i pobór mocy byłby w granicach 100-200 W na całe mieszkanie.
Owszem, tylko że przy 12V to aż 8-17A i odpowiednio grubsze kable.
Wyjeżdżam na długi urlop.


Ja mam prostszy sposób. Nie potrzebna jest większa siła, wystarczy wziąć większy młotek.

dar1982
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2010, o 22:42

Re: realizacja zasilania rezerwowego

Post autor: dar1982 » 26 cze 2016, o 19:17

lukasz30 pisze:Witam
Chciałem się was zapytać jak zrealizować zasilanie rezerwowe aby w przypadku braku napięcia była pełna automatyka budynku i powiedźmy oświetlenie częściowe budynku?
Proszę pamiętać, że każdy budynek( publiczny ) powinien posiadać oświetlenie awaryjne, które jest niezależne, posiada UPS , komunikuje się z automatyką budynku i reaguje na "zrzucenie bezpiecznika /brak zasilania" oraz alarm PPOŻ. Więc zależy o jakim budynku kolega pisze

Pozdrawiam
Do omnibusa jeszcze daleka droga, więc za wszelkie poprawki bardzo dziękuje. Najszybciej się uczysz na swoich błędach, jednak taniej to wychodzi gdy uczymy się na czyichś.

ODPOWIEDZ