Czajnik elektryczny sterowany EIB

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
przemek
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 17:31

Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: przemek » 2 maja 2008, o 12:27

Witam.
w wielu publikacjach prasowych jest wspomniana obsługa czajnika elektrycznego poprzez magistrale EIB.

Szukałem w internecie takiego czajnika ze złączem EIB i niestety nic nie znalazłem (poza kolejnymi tekstami marketingowymi które powielają ciągle te same informacje ogólne)

czy ktoś spotkał się z takim urządzeniem? może ktoś znalazł w internecie? jeśli tak to prosił bym o informacje (link) do produktu:)

z góry dzięki serdeczne
pozdrawiam
Przemek

adrian.1975
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2008, o 14:25

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: adrian.1975 » 2 maja 2008, o 14:49

Witam,
przepraszam, ale czy kolega myślał o aprzęcie AGD, który ma możliwość podpięcia pod magistralę (np za pomocą złączki magistralnej) czy o westerowaniu np gniazda wtykowego dedykowanego, sterowanego obwodu przez EIB, do którego byłby podłączony czajnik z wodą do zagotowania?
Przepraszam, za ten wywód ale nie słyszałem o takim sprzęcie, może był teraz na targach Light&....
pozdrawiam
adrian

Eaidi
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2008, o 11:33

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: Eaidi » 4 maja 2008, o 11:41

Witam

Faktycznie na Light&Building zaprezentowana sprzęt AGD z możliwością podpięcia bezpośrednio do magistrali EIB, niestety ciężko było uzyskać jakieś bliższe informacje... Dowiedziałem się tylko że możliwe jest jedynie monitorowanie parametrów urządzeń natomiast sterowanie jeszcze nie. Informacji prasowych w tym temacie faktycznie jest dużo tylko jakoś producenci sprzętu za nimi nie nadążają...

Pozdrawiam

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: LFish » 5 maja 2008, o 21:20

przemek pisze:...w wielu publikacjach prasowych jest wspomniana obsługa czajnika elektrycznego poprzez magistrale EIB.
Eaidi pisze:... Informacji prasowych w tym temacie faktycznie jest dużo tylko jakoś producenci sprzętu za nimi nie nadążają...
Witam,
czy szanowni koledzy mogliby podzielić się tymi publikacjami?
Dziękuję i pozdrawiam

przemek
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 17:31

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: przemek » 6 maja 2008, o 00:24

witam:)

jeśli chodzi o publikacje o czajnikach:

np:
11/2004 - Focus
Dom zaprogramowany na przyszłość
Maciej Bójko
"Czas na śniadanie. Sięgam po parówki, ale lodówka ostrzegawczo piszczy. Zerkam na ekran. - Termin przydatności do spożycia upłynął wczoraj - ostrzega chłodziarka. Nie muszę jednak jej się słuchać. Wrzuciłem parówki do garnka. Czajnik bezprzewodowy się włączył, gdy tylko wszedłem do kuchni."

i jeszcze wiele wiele takich artykułów :)
w tym artykule nie jest podkreśline że jest tu mowa o czajniku ze złączem EIB ale w wielu publikacjach natrafiłem na podreślenie "ze złączem EIB", także tak jak napisał kolega Eaidi "Informacji prasowych w tym temacie faktycznie jest dużo tylko jakoś producenci sprzętu za nimi nie nadążają..."

Sterowanie urządzeniami AGD:
Kuchenki elektryczne. Poprzez system KNX/EIB można np. zaprogramować kuchenkę, aby wykonała daną czynność o określonej godzinie. Stan pracy można obserwować na ekranie komputera np. będąc w biurze. Program pracy może być wczytany bezpośrednio z przepisu kulinarnego (książki kucharskiej) umieszczonego na płycie DVD. Receptury automatycznie przeliczane są na określoną liczbę osób. W przygotowywaniu potraw pomagają animowane animacje wyświetlane krok po kroku na ekranie komputera i panelu urządzenia.

Lodówki. Lodówki współpracujące z KNX/EIB wyposażone są w oddzielny zamrażalnik i chłodziarkę z czterema strefami chłodzenia. Stan każdej z komór można odczytać i zmienić na wyświetlaczu, czy ekranie komputera. Dzięki temu można np. zdalnie z biura rozmrozić produkty potrzebne do sporządzenia obiadu po powrocie z pracy. W przypadku jakiejkolwiek awarii system automatycznie poinformuje o tym użytkownika i umożliwi jego reakcję.

Pralki i zmywarki do naczyń. Urządzenia te również dają się w pełni sterować z dowolnego miejsca. Włączanie, zatrzymywanie, czy wybór programu mogą być wykonane przez system. Pozwala to np. wykorzystać drugą taryfę energetyczną, w celu oszczędności energii.


żródło: --> http://akademia.dom.pl/cv_823_4480,_.htm


Oczywiście włączenie czajnika można zrealizować np poprzez czujnik ruchu który załącza obwód z czajnikiem (poprzez wyjście binarne) gdy tylko wejdziemy do kuchni ale powiedzmy sobie szczerze: komu by sie chciało za każdym razem po wypiciu herbaty wlewać do czajnika wodę powyżej minimum, wcisnąć przycisk itd itd ;)
pozdrawiam

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: LFish » 8 maja 2008, o 13:17

podziękowania za artykuły...
pozdrawiam

bicker7
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, o 17:31

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: bicker7 » 15 maja 2008, o 12:05

Witam,
obawiam się, że z tymi czajnikami to będzie trzeba troszkę poczekać, w Internecie jest sporo artykułów na ten temat, ale one nawiązują raczej do naszej przyszłości, tak jak ten: http://www.eib.pl/?60320207 (11/2004 - Focus -Dom zaprogramowany na przyszłość). Taki czajnik powinien mieć czujnik braku wody oraz dwa sposoby sterowania:
1. ręczny - w każdej chwili możemy sobie ręcznie włączyć
2. automatyczny - w określonych godzinach dnia działa na czujnik wejścia pierwszej osoby do kuchni (oczywiście pełna inteligencja, żeby nie włączał się za każdym razem, jak dzieciak będzie ganiał się z psem po mieszkaniu), oraz na rozkaz głosowy: "zagotuj wodę" :)

Może zanim wprowadzą do sprzedaży takie czajniki to pojawią się automaty do robienia kawy, herbaty itp. Bo skoro czajnik ma sam załączać grzanie wody, to niech rozbi mi również kawe, a dla żony herbatkę z 4 łyżeczkami cukru i kropelkami uspokajającymi :)

Na chwilę obacną pozostaje tylko podłączenie zwykłego czajnika z załączonym włącznikiem pod magistralę, ale to może być lekko niebezpieczne.

ineczka
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2008, o 15:24

Re: Czajnik elektryczny sterowany EIB

Post autor: ineczka » 19 gru 2008, o 15:39

ja jeszcze nigdzie nie widziałam takich czajników z eib, tylko jakieś urządzenia wskazujące. Jeśli chodzi o dobre czajniki to ja mam Philips HD 4667/20, jestem z niego bardzo zadowolona, świetnie się sprawuje.

Link usunięto - potraktowano go jako reklamę,
ELMARK S.C.

ODPOWIEDZ