Sterowanie ogrzewaniem KNX porzez panele dotykowe

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
klakla2
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2010, o 16:22

Sterowanie ogrzewaniem KNX porzez panele dotykowe

Post autor: klakla2 » 28 kwie 2010, o 09:42

Witam,
nie mogę sterować ogrzewaniem poprzez panele dotykowe, mimo że przez przyciski z Berkera to działa.
Konfiguracja systemu:
1. Panel dotykowy z User Interfejsem komunikujący się z crestronem CP2E
2. Crestron CP2E komunikuje się poprzez bramkę crestron CGEIB(IP) z systemem całym systemem KNX.

Ta konfiguracja systemu działa ! Mogę w ten sposób sterować światłem i roletami poprzez panel dotykowy.
Jedyne co nie działa to sterowanie ogrzewaniem. Na przyciskach firmy berker mogę sterować ogrzewaniem poprzez 2 Bajtowy objekt Setpoint w grupie 6/0/2. Ten sam adres 6/0/2 używam na panelu dotykowym i widzę na group monitorze że trafia na magistralę KNX z ogreśloną temperaturą większą niż temp. otoczenia,ale silniki zaworów grzenikowych nie podnoszą się, czyli nie nie otwierają zaworów do grzania. Oczwiście odczekałem określony czas na reakcje i nic. Wysłałem też poprzez Gruop Monitor w ETS3 bezpośrednio na magistrale ten adres z temperaturą, ale zawory dalej nie reagowały. Wygląda mi to tak, jakby tylko Berker miał prawo do sterowania ogrzewaniem.

W czym jest problem?
Czy poprzez panel dotykowy można sterować przyciskiem Berker, a ten dalej ogrzewaniem?

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: Sterowanie ogrzewaniem KNX porzez panele dotykowe

Post autor: cox » 28 kwie 2010, o 20:49

masz zaznaczoną flagę U na obiekcie komunikacyjnym od setpointa?
U = update i własnie w takim przypadku powinna być ustawiona. Aktualizujesz setpoint z zewnętrznego urządzenia.

Moim zdaniem może to pomóc.
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

ODPOWIEDZ