sterowanie drzwi do garażu

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
bicker7
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, o 17:31

sterowanie drzwi do garażu

Post autor: bicker7 » 21 mar 2008, o 12:11

Witam
czy ktoś się może orientuje czy ten system KNX posiada sterowanie drzwi go garażu z pilota?
Chcę zrobić coś takiego, że jak będę dojeżdżał do garażu, z pilota uruchomię sobie otwieranie drzwi garażu, poczym automatycznie załączy mi się oświetlenie wewnątrz.

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: sterowanie drzwi do garażu

Post autor: Elmark » 24 mar 2008, o 23:59

Oczywiście system to umożliwi, a oprócz załączenia oświetlenia w samym garażu będzie mógł uruchomić zadane wcześniej sceny świetlne (np. załączy oświetlenie w hallu czy też w kuchni) i/lub załączy ogrzewanie w salonie (np. po przyjeździe z pracy), etc.

bicker7
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, o 17:31

Re: sterowanie drzwi do garażu

Post autor: bicker7 » 3 kwie 2008, o 17:52

Dziękuję za odpowiedź, zupełnie się na tym nie znam, więc moje pytania mogą być "dziwne".
Interesuje mnie sam garaż, skoro da się tak zrobić, aby drzwi otwierały się z pilota i zapalało się światło (zakładając, że jest ciemno na zewnątrz) to jestem tym tematem zainteresowany. Teraz kwestia bardziej techniczna, kolega załatwił mi takie siłowniki do drzwi, zasilane są na 12V, czy mogę je do tego celu wykorzystać, czy trzeba kupić inne?
Te siłowniki to chyba są własnej roboty, przynajmniej nie wyglądają na seryjną produkcję :)

Acha, zaznaczę jeszcze że moje drzwi otwierane są na zewnątrz - ale to chyba nie ma znaczenia.

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: sterowanie drzwi do garażu

Post autor: Elmark » 3 kwie 2008, o 22:42

Szanowny Panie,
nie ma "dziwnych" pytań. Swoją drogą zawsze uważałem, że nie trzeba (nawet nie można) znać się na wszystkim. W końcu znamy się na tym co umiemy bądź lubimy robić...resztę "tematów" zostawmy fachowcom...
Siłowniki dla samej instalacji IB (sterowanie za pomocą pilota bądź zwykego przycisku) nie mają znaczenia. Może Pan wykorzystać te istniejące "nieseryjne". Proszę o bliższe info na maila z określeniem zakresu, miejsca instalacji oraz informacji nt aktualnej dokumentacji istniejącej instalacji elektrycznej w przedmiotowym budynku.

piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

Re: sterowanie drzwi do garażu

Post autor: piona83 » 25 kwie 2008, o 12:13

do sterowania otwieraniem potrzebne jest nam wyjście binarne?

Lolek
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 20:38

Re: sterowanie drzwi do garażu

Post autor: Lolek » 26 kwie 2008, o 20:41

zależy jaki napęd do silnika otwierającego te drzwi

ODPOWIEDZ