Początek przygody z KNX/EIB

Informacje i pytania dotyczące integracji z innymi systemami, problemy rozbudowanych instalacji systemu KNX / EIB, nietypowe rozwiązania standardowych funkcji.
bethet
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2009, o 00:04

Początek przygody z KNX/EIB

Post autor: bethet » 23 mar 2009, o 21:13

Witam

Jestem poczatkującym w branży KNX/EiB ale bardzo mnie ona ciekawi, powoli poznając systemy inteligentnych budynków przyszła mi do głowy myśl aby zainstalować taki system w mieszkaniu, jesli by coś by mi sie to spodobało to sądzę ze zastanowił bym sie nad rozpoczęciem działalności w tej branży. I tu mam takie pytanie dotycząte tego z jakimi firmami dostarczającymi sprzęt na rynek można rozpocząć współprace jako mała firma,(kilku osobowa)? Wiem że na rynku jest dużo firma dostarczających sprzet typu T.A.C , ABB czy wiele innych podobnej wielkości ale z tego co sie wstępnie zorientowałem to te firmy raczej wspólpracują z dużymi firmami podwykonawcami z oczywistych powodów szybszego rozwoju zarónwo dla jednej jak i drugiej strony. Bardzo by prosił o pomoc i dobre rady na początek małej działaności dotyczące tego z kim starać sie nawiązywać współprace i nie tylko.Zanim podjemę jakies kroki w kierunku założenia własnej działalności pewnie jeszcze nie jedna woda w rzece upłynie ale sądze żę warto sie zapoznać z tym jak wygłada start takiej działalności zanim ją rozpocznę. Za wszytkie rady serdecznie dziękuje:)
Pozdrawiam
Marcin

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: Początek przygody z KNX/EIB

Post autor: LFish » 30 mar 2009, o 08:05

Szanowny Kolego,
jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, to działania powinny wyglądać mniej więcej tak:
1. cały proces założenia działalności (nazwa, urzędy, formularze....)
2. znalezienie inwestora mającego potrzebę montażu instalacji - sprzedaż usługi o nazwie, np.: "montaż instalacji elektrycznej z funkcjami automatyki..."
3. na etapie uzgodnień potrzeb inwestora, konsultacje z przedstawicielem firmy, której urządzenia zostały wybrane / zasugerowane (swoją drogą czy mógłby Kolega przybliżyć mi producenta T.A.C. w zakresie instalacji KNX/EIB - nie znam jego urządzeń do tej instalacji)
4. wykonanie prac
5. $$$
6. serwis...
Czy o to Koledze chodziło?
pozdrawiam

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: Początek przygody z KNX/EIB

Post autor: cox » 31 mar 2009, o 23:05

TAC ma urządzenia LON'owe i BACnetowe (głównie andover).

Tac'a przejął schneider, który jest wpisany do listy członków KNX, ale nie slyszałem o żadnych produktow
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

ODPOWIEDZ