Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
XnIcRaM
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2019, o 20:24

Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Post autor: XnIcRaM » 21 gru 2019, o 00:05

Jeśli jest instalacja KNX dosyć rozbudowana (kilkadziesiąt różnych modułów plus kilkadziesiąt paneli z przyciskami) i w niej uszkodzony jest jeden moduł ściemniacza, wiem jaki ma adres, czy żeby go wymienić to można jakoś w prosty sposób nowemu nadać taki adres jak ma uszkodzony i po prostu podmienić? Problem jest taki że nie ma kopii programu/bazy która była użyta do zaprogramowania całego systemu. Pytanie czy w ogóle w KNX'ie jak nie mam bazy/kopii programu (czy jak to się nazywa) to da się zmodyfikować tylko konkretne urządzenie lub panel z przyciskami (ich działanie) jeśli znam ich adresy czy trzeba mieć plik który był użyty do zaprogramowania całego systemu?

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Post autor: Gadgetman1 » 21 gru 2019, o 09:36

Tak możesz zaprogramować urządzenie nie mając całego projektu. Musisz nadać adres indywidualny urządzenia i odtworzyć strukturę adresów grupowych przypisanych do obiektów tego urządzenia.

XnIcRaM
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2019, o 20:24

Re: Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Post autor: XnIcRaM » 21 gru 2019, o 23:53

Gadgetman1 pisze:
21 gru 2019, o 09:36
[...] i odtworzyć strukturę adresów grupowych przypisanych do obiektów tego urządzenia.
a możesz to trochę rozwinąć, to nie wystarczy nadać ten sam adres co miało i wstawić w miejsce starego? Na czym polega to odtworzenie adresów grupowych? Przepraszam ale jestem zielony jeśli chodzi o KNX

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Post autor: Gadgetman1 » 22 gru 2019, o 08:00

Kup ETS 5 lub pobierz darmową wersję i zobaczysz co to są adresy grupowe.

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: Ingerencja w isniejący system KNX bez bazy

Post autor: cox » 28 gru 2019, o 12:23

Kolego, to są podstawy o co pytasz. Jeżeli myslisz poważnie o temacie, to poczytaj, poszukaj, obejrzyj turtoriale.Jak masz jednorazową potrzebę to komuś to zleć.

A w temacie dodam tylko, że jest takie płatne narzędzie (i nawet je posiadam) do sczytywania programu z urządzeń. A więc odzyskiwania projektu z urządzęń. Nie jest bezbłędne, ale u mnie kilka razy się sprawdziło.
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

ODPOWIEDZ