Logiczne powiązania.

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Logiczne powiązania.

Post autor: Gadgetman1 » 28 lut 2015, o 20:59

Mając utworzony AG np. "Załączanie światła przedpokój" który zawiera określone jakieś obiekty (załącza aktor,podświetla wyświetlacz,logiczne powiązanie funkcji klatki schodowej(4 minuty).Aktywując przyciskiem wszystko działa poprawnie.Nastepnie utworzyłem AG. zawierający te same funkcje co powyższy ale bez funkcji klatki schodowej a dodatkowo jest dodany czujnik PIR z funkcją czasową 1 minutową(zapala lampę na 1 minutę).Czujnik PIR jest blokowany przez obiekt.Aktywacja i blokada czujnika jest uruchomiana przez AG. inicjowany przez timer. Rano deaktywuje (logiczne 0)a popołudniu aktywuje(logiczne 1).Kilka słów o tej funkcji mianowicie zbliżenie się do włącznika w ciągu dnia nie aktywuje mi oświetlenia (1 minuta).Czujnik Busch Jeager mają tą zaletę że aktywowane są dopiero po zbliżeniu na 60 cm.
Wracam do funkcji. Teraz w aktorze tworzę logiczne powiązania.Mam 5 wejść inicjujących funkcję (AG. zapalające określone lampy)i jedno wyjście do którego przypisany jest AG. zawierający obiekt aktywujący czujnik PIR (logiczne 1).
Zapewne nasuwa się pytanie dlaczego nie dodałem obiektu aktywacyjnego czujnik PIR do AG. zapalających te lampy?, ponieważ wtedy mamy, lampa zapalona PIR aktywowany,lampa zgaszona PIR deaktywowany.Przy funkcji logicznej każde wejście ustawia mi logiczne 1 obiektu aktywacyjnego PIR. a deaktywacja jest poprzez timer(logiczne 0). Teraz sedno pytania mianowicie czy możliwe jest zastosowanie logicznego powiązania inicjującego inny AG. np. czujnik PIR aktywującego podświetlenie wyświetlaczy w ciągu dnia.Czy ktoś tworzył już takie powiązania? lub podobne. Wiem że muszę utworzyć kolejne logiczne powiązanie ustawiające AG. zawierający funkcję zapalania lampy w logiczne 0 a potem kolejne w logiczne 1 aktywowany przez timer.Prędzej czy póżniej dojdę do tego ale chcę ograniczyć kilku godzin siedzenia na Ets-ie.
D.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Logiczne powiązania.

Post autor: Gadgetman1 » 2 mar 2015, o 23:49

No to sobie odpowiem sam. Poprzez funkcję "Gate" z możliwością filtrowania sygnałów z dodatkowym obiektem blokującym czujnik PIR może spełniać dwie funkcje. W ciągu dnia ,zbliżenie powoduje aktywację tylko wyświetlacza i diod sygnalizacyjnych a po aktywacji obiektu blokującego (logiczne 1) aktywuje zablokowany obiekt.

ODPOWIEDZ