On/off aktora o danym czasie.

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
duss
Posty: 19
Rejestracja: 3 sie 2012, o 23:11

On/off aktora o danym czasie.

Post autor: duss » 21 maja 2014, o 09:12

Potrzebuje zrealizowac funkcje on/off danego wejscia aktora o danej godzinie na dany czas.

Dokladniej potrzebuje sterowac stycznikiem od bojlera -(tak abym grzal CWU od 13-15 + 22-06). W domu posiadam kilka paneli z "czasem" wiec nie powinno byc problemu.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: On/off aktora o danym czasie.

Post autor: Gadgetman1 » 21 maja 2014, o 11:21

Funkcja timer tygodniowy.A konkretnie jakie panele?

duss
Posty: 19
Rejestracja: 3 sie 2012, o 23:11

Re: On/off aktora o danym czasie.

Post autor: duss » 21 maja 2014, o 11:37

Czas moge pobrac z priona (3,5 TFT+rotary+3 guziki) lub z panela 10'' ver.3.0.

Tylko nie wiem jak w ETS'ie co z czym polaczyc /ustawic.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: On/off aktora o danym czasie.

Post autor: Gadgetman1 » 21 maja 2014, o 11:43

Prion ma wbudowane 3 timery z których możesz zrezalizować dowolne funkcje. Zwyczajnie dodajesz dowolny adres grupowy do danego timera,czas możesz ustawić przy ustawieniach w Power tool lub manualnie po załadowaniu aplikacji. Comfort panel wymaga eksportowania grup adresowych po przez program IP_Project_V2_4_IPPMacros_IPPExportETS4_PlugIn_int.

duss
Posty: 19
Rejestracja: 3 sie 2012, o 23:11

Re: On/off aktora o danym czasie.

Post autor: duss » 23 maja 2014, o 11:29

Jezeli dobrze interpretuje mojego priona to ma on 4 timery.... tylko, ze narazie do zal lampki uruchomilem 1szy timer, a do jej gaszenia musialem zurzyc 2gi timer.

Podejrzewam, ze da sie jakos uzyc jednego timera do zal/wyl . bo w domu bede potrzebowal czasowo sterowac z 10ma urzadzeniami.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: On/off aktora o danym czasie.

Post autor: Gadgetman1 » 23 maja 2014, o 11:39

No to dobrze myślisz ,ja zrobiłem literówkę,Prion ma 4 timery x 4 ustawienia czasowe czyli w każdym timerze możesz ustawić 4 różne przedziały czasowe do tego możesz zastosować czujkę obecności i dany timer będzie sie załączał tylko gdy wykryje obecność lub nieobecność np.bojler nie będzie się załączał gdy nikogo nie będzie w domu. Też bym tak chciał mieć odpowiedzi w czasie rzeczywistym.;-)).Jeżeli zastosujesz Lightscene actuator to jednym timerem możesz włączać i wyłączać żądane lampy,rolety ,etc.Mając 4 timery nie masz szans na sterowanie 10 -ma urządzeniami,Do jednego timera przypisujesz tylko 1 adres grupowy który może mieć przypisane 10 różnych funkcji ale nie zmienia to faktu że każda akcja danego timera to np; włączenie lamp z danego adresu grupowego a kolejna akcja bloku czasowego to będzie wyłączenie.Stosując Light scene actuator kolejną akcją możesz np. przyciemnić lampy.

ODPOWIEDZ