Busch Jeager Prion,synchronizacja funkcji.

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Busch Jeager Prion,synchronizacja funkcji.

Post autor: Gadgetman1 » 6 mar 2014, o 21:46

Witam.To mój pierwszy post więc wybaczcie zagmatwane pytanie.Mianowicie funkcja "prioryty" aktywowana przez naciśnięcie pokrętła w Prionie. Naciśnięcie zapala lampę ("Lampa główna w kuchni")ale nie działa to poprawnie ,czasami potrzeba kilku kliknięc aby zapaliło i kilka aby zgasiło ale zdarza się też że działa po jednym poprawnie!.Następnie gdy wchodze do menu na wyświetlaczu tej samej funkcji(włącz)+ ściemnianie widzę status czyli ikonka lampki +100%.Próbując wyłączyć,lub włączyć pojawia się ten sam problem czyli albo zadziała po pierwszym kliknięciu albo po kilku.Próbwałem różnych kombinacji z flagami,różnymi adresami tej samej funkcji i bez zmian.Flagi są ustawione "defaultowo".
Adres grupowy; funkcja "Swiching" flagi:C.R.W.T ustawiony jako -wysłany.
Primary Function,przpisany powyższy adres a flagi są;C.W.T.U-default.
Menu Okrągłe-ta sama funkcja +ściemnianie(Dimming absolute),funkcja Switching-adres ten sam a flagi;C.W.T.U-default,a funkcja ściemniania(Dimming 1 byte) flagi;C.W.T.U- default.Próbowałem już chyba wszystkich kombnacji a każde programowanie trwa około 5 min. więc odptaszkując jedna flagę spędziłem kilkanaście godzin na programowaniu jednej funkcji!!Bez rezultatu.Macie panowie jakieś pomysły?
Pozdrawiam Darek.
Urządzenia:
6197/xx-500-101 Univ. Dimming Actuator 6-f, MDRC
B.J.PRION w kombinacji z potrójną ramką.
Problem załączania po kolejnych godzinach ciągłego programowania został rozwiązany.Powstał kolejny a mianowicie funkcje ściemniania nie działają teraz poprawnie.Próbując ściemniać widzę progres w % żarówka też się ściemnia ale po kilku sekundach wraca do pełnych 100%.Kolejne flagi do ustawienia. Najbardziej irytuje mnie fakt że brak jakich kolwiek przykładów działania.Spędzam setki godzin na szukaniu w internecie jakiś informacji a tam tylko lakoniczny opis funkcji flag w Knx.Urządzenie za kilka tyś zł w instrukcji też nic nie wnosi.Jest funkcja są flagi ustawione defaultowo ,więc robie to spędzam setki godzin na patrzeniu w pasek postepu programowania-i nic! Polskie fora I.D raczej sa wymarłe,nie dziwię się rynek zbytu raczej marny.Właśnie poraz 8 nie weszła mi aplikacja do urządzenia czyli 40 min stracone. Będę kontynuował walkę z tym urządzeniem.
Jest postęp!! 5 kanałów ściemniacza działa tak jakby że prawidłowo chociaż według mnie to nie do końca,czyli klikając na przycisk włącz jakąś lampę w menu przypisanych funkcji na wyświetlaczu widzę (czasami postęp w %) lampy sie zapalają po ponownym wciśnięciu przycisku gaszą sie widać progres w % ale jeden kanał ten najważniejszy o który mi chodzi niestety nie. Ustawienia kanału identyczne jak w pozostałych 5 ,flagi w adresach i w funkcjach takie same ale brak poprawnego działania.Poddaje się.Szkoda urządzenia kilkadziesiąt razy dziennie wgrywane oprogramowanie skutkuje tym że coraz częściej aplikacja nie wchodzi a po wejściu sam panel nie działa poprawnie objawia sie tym że menu okrągłe zawiesza sie są jakieś opoźnienia w reagowaniu na komendy.Gratulacje dla twórcy tego oprogramowania po zmianie jednej flagi czy też zwyczajnie zmieniona nazwa danej funkcji wymaga ponownego wgrywania aplikacji która trwa 5-6 min.Takie rzeczy powinny być nadpisane wciągu sekundy.Brak symulatora czy też wstępnie ustawione funkcje naprawdę nie zasłużyło to na nagrodę a podobno dostali w 2008. Zabawne jest pisać post i sam sobie na niego odpowiadać.Pasjonaci mają ciężko w Polsce.Przedemną jeszcze ustawienia funkcji grzania i alarmu.Pocieszam sie że chociaż 21 rolet chodzi prawidłowo ,pogrupowane+sceny.Mam jeszcze masssę pytań ale nie widzę sensu pisać posty skoro forum jest wymarłe a zaglądają tu tylko zapewne studenci.Pozdrawiam pasjonatów I.D.
Bój z prionem wygrany,flagi zostały zdobyte. :D

ODPOWIEDZ