Stacja pogodowa i serwer do domu jednorodzinnego .

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
radit
Posty: 4
Rejestracja: 8 mar 2013, o 09:56

Stacja pogodowa i serwer do domu jednorodzinnego .

Post autor: radit » 18 mar 2013, o 12:17

Chciałbym się poradzić doświadczonych kolegów w zakresie wyboru stacji pogodowej i serwera do domu jednorodzinnego .
Jeżeli chodzi o stacje to uwagę moją przykuły : Hager TG053A i Elsner Elektronik ELS 3090 KNX-GPS ( porównując je w ETS-ie wychodzi mi że to ta sama stacja pod różnymi nazwami ) , co do serwera to rozważam Homeserver 4 z Giry. Czy ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć czy to dobry wybór? A może doradzi wybór innego sprzętu ? Czy ktoś instalował te stacje , czy były z nimi jakieś problemy ? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

dendrytus
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 21:51

Re: Stacja pogodowa i serwer do domu jednorodzinnego .

Post autor: dendrytus » 24 mar 2013, o 14:54

radit pisze:Chciałbym się poradzić doświadczonych kolegów w zakresie wyboru stacji pogodowej i serwera do domu jednorodzinnego .
Jeżeli chodzi o stacje to uwagę moją przykuły : Hager TG053A i Elsner Elektronik ELS 3090 KNX-GPS ( porównując je w ETS-ie wychodzi mi że to ta sama stacja pod różnymi nazwami ) ,
To normalna praktyka w KNX, że pewne produkty różnią się napisem, a czasem obudową. Ja staram się aby wszystko pochodziło od jak najmniejszej liczby producentów, ładniej to wygląda i łatwiej o dobry rabat.
Jeśli masz plaski dach i w planach np solary z funkcja podążania za słońcem, to warto zastanowić się nad stacja z funkcją śledzenia słońca.
Przy stacjach pogodowych dobrze jest aby czujnik wiatry nie był mechaniczny. JA stosuję najczęściej stację Giry. Dobrze jest też dodać mały daszek.
co do serwera to rozważam Homeserver 4 z Giry. Czy ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć czy to dobry wybór? A może doradzi wybór innego sprzętu ? Czy ktoś instalował te stacje , czy były z nimi jakieś problemy ? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Z home serwerem Giry jak i innymi markowymi serwerami jest pewien problem. Obsługują w zasadzie tylko iPhony i iPady. Ci mniej markowi producenci obsługują jeszcze androida.
Całkiem dobre opinie słyszałem o Loxone, jako serwerze KNX. obsługuje iOs i androida. Ma całkiem fajny interface.


PS. 25.03.2013
Jeśli będzie serwer lub timer, to można zrezygnować z funkcji GPS w stacji pogodowej.

W celach poznawczych nabyłem Raspberry Pi i zamierzam postawić na tym jakiś serwer KNX.
Wyjeżdżam na długi urlop.


Ja mam prostszy sposób. Nie potrzebna jest większa siła, wystarczy wziąć większy młotek.

ODPOWIEDZ