Nieznana siec KNX

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
aplas
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2012, o 13:33

Nieznana siec KNX

Post autor: aplas » 18 cze 2012, o 18:20

Jest siec KNX, sporo urządzeń ale brak jakiejkolwiek dokumentacji.
Jak rozpoznac strukturę takiej sieci? Należy siec odtworzyc tak aby można było przeprogramowac jedynie wybrane urządzenia. Zaznaczam że siec "prawie" działa. Tylko niektóre, 1 aktor i niektóre przyciski, źle działają. Ale to wina hardwaru. Mam do dyspozycji ETS3 interfejs USB. Wpinam się w siec i skanuję wszystkie urządzenia w podgrupach po kolei. Trochę się schodzi ale znajduję urządzenia jedynie w grupie 1.0.0. Jest ich 58. Teraz muszę znaleśc gdzie znajdują się one fizycznie w domu. Zapuszczam "Bus monitor" i spacerując pomiędzy przyciskami kojarzę miejsce montażu urządzenia z adresem jaki podaje mi "Bus Monitor" po naciśnięciu badanego przycisku. Znalazłem wszystkie przyciski, 38 szt.
A co zresztą adresów ?. Aktory znajdują się w 6-ciu szafkach, naliczyłem 14 szt. Różne przekaźniki, 4-ro krotne, 6-cio krotne, 2-krotne. Ich adresy wyłapałem przeglądjąc ich zachowanie podczas przełączania LED w "Device Info". I tu się moja wiedza kończy. Problem stanowi odtworzenie grup adresowych. "Bus Monitor" czy "Group Monitor" podają adresy fizyczne źródłowe zaś adresem przeznaczenia jest adres grupowy. A adresów grupowych jest sporo. Od 1/1/1 do 4/7/33, to co wychwyciłem pobieżnie aktywując przyciski. Wiem że jest też kontroler zmierzchowy, czasowy i kilka czujek ruchu.
A teraz pytanie podsumowujące sens mojego postu: czy można sprawdzic do jakich grup adresowych należy dane urządzenie.? To by mi praktycznie rozwiązywało problem. Może ktoś spotkał podobny problem i sobie z nim poradził?.
Pozdrawiam Antoni Aplas

cox
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:28
Lokalizacja: Gdańsk Gdynia Sopot
Kontakt:

Re: Nieznana siec KNX

Post autor: cox » 21 cze 2012, o 10:15

W ETS Diagnostyka-device info-zaznaczyc address group
http://vbass.pl >> Inteligentny Dom Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Polska >> vbass@vbass.pl >> zapraszamy !

aplas
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2012, o 13:33

Re: Nieznana siec KNX

Post autor: aplas » 22 cze 2012, o 08:04

Właśnie tego mi brakowało. Przeoczyłem "ptaszka". Dziękuję z pomoc.
AP

ODPOWIEDZ