CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: piona83 » 8 maja 2008, o 22:27

Witam kolegów

które czujniki łączymy do wejscia binarnego, a które do zone terminala? od czego to zależy?

czytam w książkach że do wejścia binarnego podłączamy wszelkiego rodzaju czujniki, ale jest też takie urządzenie jak zone terminal (po Polsku Terminal antywłamaniowy) do kórego też możemy podłączyć czujnik, które nie są typowo antywłamaniowymi np. czujnik wody które łączymy z ZONE TERMINALEM
(Water Detector - A resin-encapsulated water detector with gold-plated Termipoint pins, detects water ingress, e.g., pipe fractures, ingress of groundwater and sewage, water damage caused by washing machines and dishwashers etc. To be connected to a Zone Terminal.)

jak to jest? może ktoś poda jakieś praktyczne przykłady użycia wejść binarnych i terminali antywłamaniowych?

pozdrawiam!
:)

piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: piona83 » 13 maja 2008, o 00:55

hmm naprawde nikt nie wie?
czy to może jest tajemnica instalatorów?:)

maxel
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 13:45

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: maxel » 13 maja 2008, o 14:25

koledzy instalatorzy, za namową kolegi piona83, podzielcie się swoją wiedzą... ;)
sam jestem ciekawy tego tematu, bo chociaż nie miałem takiego wyzwania to temat jest ciekawy

pozdrawiam
Maksym

LFish
Posty: 42
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:12

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: LFish » 16 maja 2008, o 23:37

piona83 pisze:hmm naprawde nikt nie wie?
czy to może jest tajemnica instalatorów?:)
może nikt nie stosował zone terminal'a..., ja niestety nie (i tu prośba o bliższe info), natomiast jeżeli chodzi o wejścia binarne to stosujemy tam, gdzie chcemy "wprowadzić" do magistrali jakieś zewnętrzne informacje z "niestandardowych" dla KNX/EIB urządzeń, np informacja zerojedynkowa z kontaktronu (otwarcie okna/drzwi),
pozdrawiam

pgibson
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2008, o 17:34

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: pgibson » 29 cze 2008, o 17:43

Witam
Trochę późno i pewnie temat rozwiązany, ale dobrzebyłoby gdyby post miał rozwiązanie, bo wiszące tematy strasznie drażnią i wtedy jest to kolejne nijakie forum.
http://library.abb.com/global/scot/scot ... 9D0201.pdf
Pozdrawiam

Elmark
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2007, o 15:25

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: Elmark » 1 lip 2008, o 23:44

pgibson pisze:[...] wiszące tematy strasznie drażnią i wtedy jest to kolejne nijakie forum.
Zgadzamy się z kolegą, w końcu chodzi o wymianę informacji nt KNX / EIB oraz, aby każdy w necie interesujący się tym tematem miał pewność, że jest to miejsce skąd pobierze się wiedzę i wymieni doświadczenie...
Nie wierzę, że ludzie interesujący się tym systemem nie zechcą podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem,

w miarę możliwości, posiadanej wiedzy i umiejętności postaramy się pomóc,
z pozdrowieniami

kgil
Posty: 13
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:02

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: kgil » 4 lip 2008, o 01:11

Witam,
czy jest możliwość (i czy to jest sensowne i uzasadnione) aby do łączenia czujników otwarcia okna (kontaktronów) z wejściami binarnymi EIB wykorzystać także przewód magistralny (oczywiście nie włączony w konkretną linię, a zastosowany tylko do połączenia kontaktron <=> urządzenie EIB) czy też stosuje się do takich celów dedykowane przewody?
Zakładam, że odległość pomiędzy kontaktronem a wejściem binarnym będzie większa 4 metry.

piona83
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 17:44

Re: CZUJNIKI a: Wejście binarne i Zone terminale

Post autor: piona83 » 4 lip 2008, o 10:46

pgibson pisze:Witam
Trochę późno i pewnie temat rozwiązany, ale dobrzebyłoby gdyby post miał rozwiązanie, bo wiszące tematy strasznie drażnią i wtedy jest to kolejne nijakie forum.
http://library.abb.com/global/scot/scot ... 9D0201.pdf
Pozdrawiam
no i to ma być odpowiedź na moje pytanie?? kolego pgibson no nie żartuj sobie :)
z pierwszego postu wyraźnie można odczytać że wiem co to jest zone terminal,
ja sie pytam: które czujniki łączymy do wejscia binarnego, a które do zone terminala? i od czego to zależy?

pozdrawiam

ODPOWIEDZ