Sterownik-brama wjazdowa.

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
zombie
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:26

Sterownik-brama wjazdowa.

Post autor: zombie » 15 cze 2010, o 23:07

Witam,

w jaki sposób połączyć sterownik bramy wjazdowej z magistralą KNX, aby przyciskiem z domu otwierać/zamykać bramę.

Chodzi o schemat połączeń. Jaki aktor itp

Darek Sztengert
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2008, o 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sterownik-brama wjazdowa.

Post autor: Darek Sztengert » 26 cze 2010, o 23:12

Witam
Trzeba by trochę więcej informacji co konkretnie kolega ma na myśli pisząc "sterownik"...
Aktor do sterowania silnikiem bramowym 230V~ to zwykły aktor do sterowania rolet (np. TXA223 - przewodowy 4-kanałowy, bądź TR201 radiowy - tu w przypadku korzystania z pilotów w ogóle nie potrzeba tworzyć magistrali KNX). Do silnika należy doprowadzić 4 żyły powiedzmy po 1,5 mm2 (2 żyły - lewo/prawo, N i PE).
Aktor połączony z sensorem magistralą KNX standardowo, nie wiem tylko czy kolega zna ten system...

Jakby co - proszę pisać na PRIVa.

Pozdrawiam
Darek Sztengert - hager polo sp. z o.o.

Gadgetman1
Posty: 162
Rejestracja: 19 sty 2014, o 15:10

Re: Sterownik-brama wjazdowa.

Post autor: Gadgetman1 » 10 kwie 2014, o 19:27

Jeżeli jest zastosowany oryginalny napęd do bram, zapewne przycisk(w domu) lub klawiatura(zewnątrz) jest podłączona pod wejście bezpotencjałowe czyli naciskasz zamyka lub otwiera.W takim przypadku można podłączyć do wszystkiego (switch actuator,swich,dim actuator,shutter actuator itp.). Sam osobiście mam podłączone pod sterownik do rolet (na pozostałych tez testowałem i działa) dodatkowo zastosowałem kontaktrony (brama garażowa i wjazdowa)wpięte pod wejście/wyjście cyfrowe 32-krotne ABB Universal E/A-Konzentratr 32 fach UK/S 32
dzięki temy mam status bramy na panelach więc nie mam możliwości zostawienia jej otwartej przydatne gdy brama jest daleko od domu czy też nie widoczna z domu.Takie małe inteligentne rozwiązanie bo przecież w całym tym ID chodzi o inteligencje a nie zwyczajne włącz wyłącz,zamknij otwórz.
Darek.

ODPOWIEDZ