witam segment z instalacją eib i co dalej

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
iradar
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2009, o 18:04

witam segment z instalacją eib i co dalej

Post autor: iradar » 11 maja 2009, o 19:17

witam
kupiłem segment w którym PONOĆ ma znajdować się instalacja inteligentnego domu a mianowicie:
salon do włączników oświetlenia sufit oraz kinkiety i gniazd 230v tv sat doprowadzone skrętki
kuchnia puszka ze skrętką do rozbudowy ( tak mi się wydaje )
hol do sterowników temperaturą , domofonu do tablicy (rozdzielni) do włączników schodowych na klatce schodowej
i wielu innych włączników oraz do centrali alarmowej integra 128 wrl (wszędzie doprowadzona skrętka)
wszystkie te przewody idą na piętro do pomieszczenia w którym znajduje się szafa na tą instalacje.
w pomieszczeniu tym znajdują się również :centrala alarmowa satel integra 128wrl,sieć do kamer ( taras,klatka schodowa,garaż ) sieć tvsat,sieć lan oraz Sieć telefoniczna.
Czytałem że można sterować oświetleniem (sceny) ,klimatyzacją i ogrzewaniem, wykożystać czujniki(obecności) alarmu
do załączania światła ,włączyć np. zmywarkę o danej porze.


Jak i do czego można by było wykorzystać to okablowanie.
Czy wogulę taką instalacje się wykonuje (doprowadzenie skrętki do włączników oświetlenia lub do gniazd 230v)?
Jestem mało zorientowany w temacie więc każda propozycja i podpowiedz będzie dla mnie bardzo przydatna
Jakie urządzenia trzeba by było kupić aby taki system inteligentnego domu uruchomić ( wiem że to nie jest tania zabawa)
Bardzo proszę o jakie kolwiek sugestie

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: witam segment z instalacją eib i co dalej

Post autor: Lucius » 11 maja 2009, o 22:56

Ogólnie zrobić można dużo, pytanie co Kolega by chciał zrobić?
Ogólnie możemy rozmawiać, ale to co potrafi KNX jest opisane i na form i na wikipedii...


Jakieś konkretne szczegóły trudno będzie doradzić nie widząc obiektu, ani projektów... Generalnie ma Kolega dwie możliwości, załączyć zdjęcia obiektu i skany projektów budowlanych lub skontaktować się z jakimś integratorem ze swoich okolic i poprosić o pomoc...


Nie mając doświadczenia w temacie ciężko będzie Koledze taki system wykonać - nawet jakby tu na forum padały wszystkie odpowiedzi, to pozostaje jeszcze kwestia ETS'a i zaprogramowania systemu... Tak czy siak bez pomocy integratora się nie obejdzie...


Zanim jednak przyjdzie pora na robotę możemy pewne sprawy naświetlić, aby zdecydować czy w ogóle jest tym Kolega zainteresowany... Ale do tego jak już pisałem potrzebne są zdjęcia i szczegółowa informacja co to za skrętka - typ jest nadrukowany na izolacji.


PS. Co do zamieszczania zdjęć można je wrzucić na jakiś serwer zewnętrzny np upload albo imageshack i w treści postu tylko podlinkować funkcją [ IMG ]
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

ODPOWIEDZ