inteligentne oświetlenie

Problemy przy montażu oprzewodowania i urządzeń KNX / EIB.
łukasz.l
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2009, o 17:10

inteligentne oświetlenie

Post autor: łukasz.l » 13 sty 2009, o 17:15

witam wszystkich
Poszukuję instrukcji instalatora systemu inteligentnego. Własnie myslałem o systemie KNX jednak nie moge nigdzie tego znaleść.Muszę wykonać projekt takij instalacji a brak mi doświadczenia w tym i nie wiem jakie możliwośći dany sterownik posiada i jak się go łączy i programuje....Bardzo bym prosił o rady lub też pomoce. Moze byc oczywiśie pomoc w formie listownej jak ktoś miał by coś nie potrzebnego w domu a zajmuje sie tym na co dzień....

pozdrawiam

Lucius
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: inteligentne oświetlenie

Post autor: Lucius » 18 sty 2009, o 23:39

Witam.
łukasz.l pisze:Poszukuję instrukcji instalatora systemu inteligentnego.
Chyba nie ma czegoś takiego jak "instrukcja instalatora"... Systemów inteligentnego domu jest kilka różnych a KNX jest jednym z nich...

Przede wszystkim proponuję szkolenie na autoryzowanego partnera KNX (we Wrocławiu i w Łodzi są certyfikowane ośrodki szkoleniowe) tam poznasz podstawy i możliwości systemu...

Natomiast w przypadku konkretnych produktów to już do pomocy technicznej producenta trzeba się udać...

łukasz.l pisze:Muszę wykonać projekt takij instalacji a brak mi doświadczenia w tym i nie wiem jakie możliwośći dany sterownik posiada i jak się go łączy i programuje....
W kwestiach projektowych to chętnie nawiąże współpracę... Jestem wstanie pomóc w pewnym zakresie, a nawet wykonać projekt za Ciebie - oczywiście nieodpłatnie... Mogę cię również przeszkolić z podstawowych podstaw sytemu, jednak prawdziwego szkolenia o którym pisałem powyżej nie zastąpię...
łukasz.l pisze:Bardzo bym prosił o rady lub też pomoce.
Ponieważ za mało informacji konkretnych kolega napisał to ciężko też o konkretną pomoc... Proszę sprecyzować na ile to możliwe o co dokładnie chodzi...
Pozdrawiam
Łukasz Makowej
[Partner KNX, Certyfikat nr 14953]

ODPOWIEDZ